Į misiją išlydėtiems kariams – namus priminsiantys gintaro pakabukai ir duona (0)

A.Laurinkaus nuotr., kam.lt

A.Laurinkaus nuotr., kam.lt

Vasario 12 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose į tarptautinę misiją Afganistane išlydėta penktoji Lietuvos vadovaujamos Oro pajėgų mokymo grupės, rengsiančios Afganistano sraigtasparnių pilotus ir sraigtasparnius aptarnaujantį personalą, pamaina. Kartu su šešiais lietuviais išlydėtas ir vienas Latvijos karys.

„Šiandien jūs vykstate į misiją, kur atliksite atsakingą užduotį – mokysite Afganistano nacionalinės armijos karius. Tai labai svarbi užduotis, nes tik nedaugelis NATO šalių turi reikiamų žinių ir patirties rengti Mi-8 tipo sraigtasparnių pilotus,“ – išlydėdamas karius sakė krašto apsaugos viceministras Marijus Velička.

Viceministras padėkojo kariams ir jų šeimoms už pasišventimą padėti kurti naują Afganistaną, kuris, ateityje mūsų ir kitų tarptautinių pajėgų pastangų dėka, galės savarankiškai rūpintis savo saugumu.

„Džiaugiuosi, kad tai yra ir puikaus tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys, nes ir šiandien rikiuotėje be Lietuvos karių matau ir Latvijos karinių oro pajėgų uniformą,“ – sakė M.Velička.

Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis išlydėdamas karius sakė, kad į misiją išvyksta stiprūs, pareigingi kariai, kurie, kaip ir ankstesnių pamainų kariai, pavestą užduotį atliks puikiai.

Krašto apsaugos viceministras ir Karinių oro pajėgų vadas kariams įteikė Lietuvos vėliavą ir gintaro suvenyrus, priminsiančius jiems gimtąjį kraštą tolimoje šalyje.

Latvijos Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Aivaras Mežoras (Aivars Mežors) savo kariui įteikė Latvijos Respublikos vėliavą ir Duonos kepalą.

Į NATO vadovaujamą tarptautinių saugumo paramos pajėgų operaciją išvykstančius karius susirinko išlydėti ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmas Tamošaitis, Aviacijos bazės vadovybė, KOP kariai, išvykstančių karių artimieji.

Kaip ir ankstesnės grupės pamainos OPMG-5 bus dislokuota Kandaharo oro uoste. Afganistane prie jų prijungs Belgijos ir Ukrainos kariai. Grupės kariai toliau tęs Afganistano nacionalinės armijos sraigtasparnių pilotų ir jų techninės priežiūros specialistų rengimą. Kariai mokys, kaip planuoti oro eskadrilės lygmens operacijas, organizuoti orlaivių techninės būklės priežiūrą, remonto darbus, padės tobulinti orlaivių valdymo įgūdžius.

Lietuvos pasiryžimą vadovauti šiai grupei itin vertina partneriai, nes nėra daug NATO šalių, kurios turi pakankamos ekspertizės rengti Mi-8/17 tipo sraigtasparnių pilotus. Siųsdama Oro pajėgų mokymo grupę Lietuva prisideda rengiant ir stiprinant Afganistano nacionalines saugumo pajėgas.

Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė Kandaharo oro uoste dislokuota nuo 2011 metų vasario.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė