D.Tuskas: būtume laimingiausia valstybe, jei santykiai su kitais būtų tokie kaip su Lietuva (6)

A.Butkevičius ir D.Tuskas | premier.gov.pl nuotr.

A.Butkevičius ir D.Tuskas | premier.gov.pl nuotr.

Šiandien, vasario 12 dieną, Varšuvoje (Lenkija) viešintis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Lenkijos Vyriausybės vadovu Donaldu Tusku. Lietuvos ir Lenkijos premjerai aptarė abiem šalims svarbius ekonomikos ir energetikos klausimus bei dvišalį bendradarbiavimą.

„Būtume pačia saugiausia ir laimingiausia valstybe, jei su kitomis šalimis būtų tokie santykiai kaip su Lietuva“, – po susitikimo spaudos konferencijoje kalbėjo Lenkijos premjeras D. Tuskas.

Lietuvos Ministras Pirmininkas A. Butkevičius taip pat pasidžiaugė aktyviu ekonominiu bendradarbiavimu. Pasak premjero, abipusė prekyba ir investicijos siekia rekordines aukštumas. Susitikimo metu Vyriausybių vadovai aptarė ir bendradarbiavimą energetikos sektoriuje bei sutarė, kad nuo jo priklauso viso Baltijos regiono energetinis saugumas.

„Džiaugiamės sklandžiu „LitPol Link“ projekto įgyvendinimu. Mūsų požiūriai į elektros ir dujų jungtis yra panašūs“, – teigė premjeras A. Butkevičius.

Lenkijos Ministras Pirmininkas D. Tuskas taip pat pažymėjo, jog „LitPol Link“ projektas turi būti įgyvendintas, kad Baltijos šalys nebūtų atskirtos salos Europos Sąjungoje (ES).

Varšuvoje su Lenkijos Ministru Pirmininku susitikęs Lietuvos premjeras taip pat kalbėjo apie projektų „Rail Baltica“ bei „Via Baltica“ koordinavimą. Pasak Lietuvos Vyriausybės vadovo, abu projektai yra itin svarbūs, norint sujungti Baltijos valstybes su vieninga ES rinka, be to, jie teigiamai veiks ir Lenkijos bei Baltijos šalių ekonominį augimą. Lenkijos premjeras taip pat pritarė šiai minčiai, „Rail Baltica“ pavadinęs prioritetiniu projektu bei pabrėžęs, jog jis turi būti europinio lygio.

Pristatydamas Lietuvos pasiruošimą pirmininkauti ES Tarybai, premjeras A. Butkevičius pakvietė Lenkijos Ministrą Pirmininką dirbti išvien, kad Vilniuje lapkričio pabaigoje vyksiantį ES Rytų partnerystės valstybių vadovų susitikimą lydėtų sėkmė. Lenkijos premjeras D. Tuskas žadėjo pagalbą pirmininkavimo laikotarpiu, nes Lenkija jau turi sėkmingo pirmininkavimo ES Tarybai patirties.

Aptardami nerimą tautinėms mažumoms keliančius klausimus, Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių vadovai sutarė, jog būtina ieškoti kompromiso. „Sudaryta darbo grupė iš Švietimo ir mokslo, Teisingumo, Užsienio reikalų bei Kultūros ministerijų atstovų, kuriai vadovaus kultūros viceministras Edvard Trusevič. Ši darbo grupė įpareigota kovo mėnesį Vyriausybės strateginiam komitetui pateikti pasiūlymus, kaip spręsti tautinių mažumų iškeltus klausimus“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Lietuvos Ministro Pirmininko teigimu, nepaisant to, kurios srities klausimai tai būtų – ekonomikos, energetikos ar tautinių mažumų, jie turėtų būti sprendžiami, remiantis abipusiu supratimu, pagarba ir ieškant kompromiso.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė