Žvejiškai šventei besirengiančią Palangą papuošė gintarinė stinta (0)

palangos-stinta-2-30139Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį paliesiančiam ranka.

J. Basanavičiaus gatvę, kurioje šeštadienį vyks didžiosios Stintų šventės linksmybės, puošianti gintarinė stinta skelbia, jog artėjančiai šventei Lietuvos kultūros sostinė yra visiškai pasirengusi, o kurorto kavinės bei restoranai jau ir šiandien gali svečius pavaišinti gardžia agurkais kvepiančia žuvimi.

Mintis jubiliejinę, dešimtą šventę praturtinti dar vienu atributu – gintarine stinta – kilo Palangos tautodailininkui, Stintų ordino nariui Albertui Bukauskui. Iš metalo ir kieto putplasčio pagaminta ir iš  viso per 10 kilogramų sverianti stinta papuošta 5,5 kilogramo gintaro. Darbas truko maždaug savaitę, gintarų spalvos derintos taip, kad gintarinė stinta būtų kuo panašesnė į keptą.

„Sunkiausia buvo darbo pradžia – apgalvoti, nuo kurios vietos pradėti klijuoti gintarus ir kaip užbaigti šį darbą“, – pripažino A. Bukauskas.

Pasak Stintų ordino magistro Klaido Pakutinsko, gintarinės stintos ilgis pasirinktas ne atsitiktinai – įprastai šios žuvies ilgis siekia 20 centimetrų, tačiau per dešimt šios jau tradicinės žvejiškos šventės metų, Palangos stinta išaugo dešimteriopai. „Dešimtus metus Stintų šventę rengiantys žemaičiai prie jūros sutiko jūrų dievą Bangpūtį, kuris paskyrė savo sūnų Stintenį globoti mūsų šventę ir būti jos talismanu. Šis talismanas bei šventės globėjas ir yra ši gintarinė stinta“, – sakė K. Pakutinskas.

Gintarinė žuvis Stintų ordino pilį puoš visą savaitę, o pasibaigus šventei  persikels į „Molinio ąsočio“ vidų, kur lauks kitos, jau vienuoliktosios „Palangos stintos“.

Gintarinė stinta – ne vienintelė artėjančios šventės naujovė. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, matydami tiek būsimųjų šventės dalyvių, tiek svečių didžiulį susidomėjimą jubiliejine, dešimtąja „Palangos stinta“,  organizatoriai nusprendė dalį šventės perkelti ir į sekmadienį. „Tie, kurie šeštadienį nespės atvykti į Palangą ir paragauti gardžių stintų, galės tai padaryti sekmadienį – visą dieną Palangos kavinės ir viešbučiai lauks agurkais kvepiančios žuvies paskanauti norinių svečių“, – sakė N. Stasiulis.

Išskirtinę dieną – kartu su Lietuvos valstybės atkūrimo diena – minima „Palangos stinta“ šiemet svečius nudžiugins daugybe renginių. Tarp jų – ir valstybinės šventės proga vyksiantis didysis šventinis koncertas Jūratės ir Kastyčio skvere.

Pasak N. Stasiulio, visi šiemetinėje „Palangos stintoje“ numatomi renginiai savo apimtimi bus ženkliai didesni, nei ankstesnių švenčių metu. „Paminėtinas Žuvies barbekiu čempionatas, kuris šiais metais taps tarptautinis. Tarp kermošiaus dalyvių taip pat yra labai daug užsieniečių. Tad visi, vasario 16 d. atvykusieji į Palangą, išvys ne tik tai, ką matydavo kiekvienos Stintų šventės metu, bet ir daug daugiau įdomybių bei skanumynų tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė