Žagarė pretenduoja tapti Lietuvos kultūros sostine (0)

zagaresrp.am.lt nuotr.

zagaresrp.am.lt nuotr.

Žagarės regioninio parko direkcija teikti projekto paraišką Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai ir siekti 2015 m. Žagarės pripažinimo Lietuvos kultūros sostine ryžosi neatsitiktinai. Šiuo metu Žagarėje vykstančių stambių aplinkos tvarkymo darbų Žagarės dvaro sodyba su gražuoliu parku bei miesto aikštė atgims naujam gyvenimui ir taps erdvėmis, atviromis stambiems kultūriniams renginiams.

Pagrindinis Vyšnių festivalio organizatorius Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas tiki, kad Žagarės miestas, turintis stiprias meno ir kultūros tradicijas, turi visus sėkmingo projekto „Žagarė – Lietuvos kultūros sostinė“ „ingredientus“. Žagarė sieks parodyti visai Lietuvai, kad čia galima išvysti kur kas daugiau negu žavingą gamtą bei tūkstantmečiais ir šimtmečiais išsaugotą istorinį paveldą. „Mes pademonstruosime, kad Žagarės kultūrinis matmuo prilygsta jos istoriniam turtingumui. Projektas „Žagarė – Lietuvos kultūros sostinė“ atskleis Žagarės miesto kultūros istorijos tradicijas ir etnografinį savitumą, primins, jog miestelis bei jo apylinkės garsėjo kaip tradicinis vyšnių kraštas“, – sako regioninio parko direktorius.

Būsimasis projektas skirtas ne tik vietos bendruomenei, bet orientuotas ir į Europos kultūros erdvę. „Žagarė – Lietuvos kultūros sostinė“ renginių kulminacijai yra numatytas jau pripažinimą įgijęs „Vyšnių festivalis“. Jo metu direkcija organizuos 27 Europos šalių mažų miestelių Chartijos narių susitikimą, kuriame turėtų dalyvauti po 10 atstovų iš kiekvienos šalies.

Visos Lietuvos visuomenės dėmesio vertas ne tik Vyšnių festivalis, bet ir kiti tradiciniai Žagarės miesto renginiai, sutraukiantys gausius žiūrovų ir dalyvių būrius, tokie kaip Šiaulių apskrities neįgaliųjų fiesta, teatrų festivalis, žiemos palydos, kleckų šventė, Baltų vienybės diena ir kiti renginiai, kuriuos su didžiule atsakomybe kasmet imasi organizuoti jungtinės Žagarės miesto institucijų renginių organizatorių, režisierių ir choreografų pajėgos.

„Projekto „Žagarė – Lietuvos kultūros sostinė“ vykdymas bendruomenės nariams leis pajusti miesto istorijos dvasią, kūrybinį džiaugsmą, grožį, tikėjimą ateitimi, išgyventi bendrumo džiaugsmą, atrasti meninio žodžio, muzikos, šviesos, erdvės, gamtos ir žmogaus harmoniją. Suburta gera komanda, turinti patirties organizuoti masinius renginius, palankus visuomenės požiūris į projektą ir savanoriška pagalba duos puikių rezultatų“ – sakė Žagarės regioninio parko direkcijos projektų rengimo ir valdymo vyr. specialistė Vida Paulauskienė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė