Energetikos ir technikos muziejui – 10 metų (0)

Emuziejus.lt nuotr.

Emuziejus.lt nuotr.

2013 m. vasario 12 d. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius) startuoja šventinių 10-ojo muziejaus gimtadienio renginių savaitė. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti moksliniuose, kultūriniuose bei pramoginiuose renginiuose, o visi dešimtmečiai vasario 12-15 dienomis – muziejų aplankyti nemokamai.

Pasak muziejaus direktorės Rasos Augutytės, muziejuje sukurta graži tradicija – vasario 14 d. kasmet kviečiame vilniečius kartu švęsti Energetikos ir technikos muziejaus gimtadienį. Dešimtmečio šventei muziejaus kolektyvas parengė ypatingą, specialią programą.

Šventinių nemokamų renginių savaitė vasario 12 d. prasideda Vilniaus universiteto studentų Fizikos šou ir architektūros fotografijų parodomis „Leningrado modernizmas. Žvilgsnis iš XXI amžiaus“ ir „GAL“. Jaunas, perspektyvus choreografas – Denisas Kolomickis – vasario 13 d. pristato specialiai muziejaus erdvėms sukurtą šokio parodą-performansą „Sinergija“ nagrinėjantį energijos, energetikos, sinergijos ir kūno judesio temas. Atlikėjai – Lietuvos nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto šokėjai ir Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos studentai.

Vasario 14-ąją – atvirų durų diena ir oficialus gimtadienio renginys, į kurį yra pakviesti muziejaus draugai ir bičiuliai prisiminti muziejaus gyvenimo akimirkas nuo atidarymo iki šiandienos. Antroje renginio dalyje pristatoma Leono Somovo ir Dariaus Žičkaus interaktyvi instaliacija – „Nuages“ (Debesys). Šventinę savaitę uždaro vasario 15 d. koncertas, kurio metu rokenrolo ir balkanų muzikos energija „turbinas bandys užvesti“ Baltasis Kiras ir Banda Dzeta.

Muziejus įkurtas 2003 m., minint 100-ąsias Vilniaus centrinės elektrinės atidarymo metines. Po rekonstrukcijos, 2008 m., muziejus atvėrė duris lankytojams pristatydamas naujas ekspozicijas. Energetikos ir technikos muziejus trejus metus išrinktas Vilniaus svetingiausiu muziejumi.
Daugiau informacijos apie Energetikos ir technikos muziejaus 10-ojo gimtadienio nemokamus renginius rasite tinklalapyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė