Atidaryta laboratorija maisto dizaino eksperimentams (0)

Vilniaus dailės akademijos nuotr.

Vilniaus dailės akademijos nuotr.

Nuo šiol Vilniaus dailės akademijos studentai savo kūrybiškumą galės lavinti naujoje erdvėje – Dizaino katedroje duris atvėrė Maisto ir dizaino laboratorija, kuri ne tik įneš naujovių į įprastą mokymosi procesą, bet ir sudarys sąlygas eksperimentuoti su maisto dizainu.

„Šios įkvepiančios erdvės tikslas – ne tik teoriškai, bet ir praktiškai patirti, kad maistas – svarbiausia mūsų gyvenimo vartojimo forma. Jauna dizaino specialybės studentų karta labai smalsi ir pasiruošusi tyrinėti šią sritį kaip sistemą: per formą, skonius, įvairias medžiagas ir aplinkas“, – sako projekto iniciatorė, VDA docentė Julija Mazurienė.

Įkurti maisto ir dizaino laboratoriją VDA Dizaino katedroje padėjo buitinės technikos gamintojas „Electrolux“, padovanojęs visą reikalingą virtuvės įrangą: du šaldytuvus, orkaitę, kaitlentę, gartraukį, indaplovę bei smulkią virtuvės techniką. Ji sumontuota J.Mazurienės suprojektuotuose ir VDA meno ir dizaino laboratorijos meistrų pagamintuose mobiliuose virtuvės balduose, kuriuos, vykstant renginiams, bus galima laikinai perkelti ir į kitas akademijos erdves.

25 kv. m. ploto auditorijos centre stovi didelis stalas, prie kurio vienu metu gali dirbti keliolika žmonių, tačiau diskusijose, filmų peržiūrose ir kituose čia planuojamuose renginiuose galės dalyvauti ir daugiau studentų.

Laboratorijos atidarymo dieną specialiai pasigamintomis prijuostėmis pasipuošę studentai įgyvendino savo idėjas maistinės želė dirbtuvėse. Šiuo metu industrinio dizaino pirmojo kurso studentai kuria skirtingas kėdes laboratorijai, norintieji gali sudalyvauti ir specialiai šiai laboratorijai skirtų inovatyvių indų kūrimo dirbtuvėse.

Artimiausiu metu Maisto ir dizaino laboratorijoje vyks tarptautinio dizaino koncepcijų konkurso „Electrolux Design Lab 2013“ seminarai ir dirbtuvės, kurių tikslas sukurti mažėjančioms gyvenamosioms erdvėms pritaikytą maisto gaminimo ir laikymo, drabužių ir namų priežiūros įrangą ar sistemas.

Ateityje VDA dizaino katedra kvies bendradarbiauti profesionalius virėjus, kulinarinių specialybių studentus iš kitų mokyklų ir maisto kultūros ekspertus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė