Mindūnuose šurmuliavo žiemos žūklės šventė (nuotraukos) (0)

Žūklės šventė Mindūnuose | Juliaus Venslovo nuotr.

Žūklės šventė Mindūnuose | Juliaus Venslovo nuotr.

Vasario 9 d. Ežerų žvejybos muziejuje, Mindūnuose (Molėtų r.) įvyko į išskirtiniausių Lietuvos renginių šimtuką šiemet įrašyta tradicinė Žiemos žūklės šventė. Jau 18-tą kartą žvejus mėgėjus,  Užgavėnių persirengėlius, sporto mylėtojus, žuvienės virimo, blynų kepimo bei žuvies rūkymo meistrus ir visus tuos, kurie trokšta pajusti paskutinio žiemos mėnesio magišką dvelksmą, šventės rengėjai kvietė atvykti į Labanoro girios apsuptyje, Mindūnuose įsikūrusį vienintelį tokį Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejų.

Kol daugiau nei šimtas žvejų varžėsi, kas greičiau išgręš eketę ir ištrauks didžiausią laimikį, į šventę atvykę amatininkai ir kulinarinio paveldo meistrai kvietė neliūdėti – ragauti valgius, pirkti meduolius, medinius šaukštus ir kitokius suvenyrus.

O kokia žiemos šventė be Užgavėnių kaukių, lemtingos Lašininio ir Kanapinio dvikovos, visų nelaimių kaltininko Gavėno talžymo. Kad žiema greičiau atsitrauktų, ją trankiai vijo muzikantai iš Videniškių kapelos, iš ansamblio „Juozo armonikieriai“, dainomis lydėjo „Malkesta“ giesmininkai.

Šventės metu šurmuliavo tautodailininkų mugė, šėliojo Užgavėnių personažai, rogėmis vėžino žirgai, prie Užgavėnių laužo viliojo konkursinės žuvienės kvapai.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė