Patvirtinta 2014 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka (0)

mokiniaiŠvietimo ir mokslo ministras pasirašė įsakymą dėl pakoreguotos Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2014 m. tvarkos. 2014 m. geriausiųjų eilė, pagal kurią teikiamas valstybės finansavimas studijoms, bus skaičiuojama pagal 4 dalykų rezultatus: privalomo lietuvių kalbos ir literatūros, pasirinktos srities pagrindinio ir papildomo dalykų bei kitos srities bendrojo dalyko, į kurio pasirinkimų rinkinį įeis ir užsienio kalba. Lietuvių kalbos ir literatūros bei pagrindinio dalyko bus įskaitomi tik brandos egzamino rezultatai, o kitų dviejų dalykų – brandos egzamino rezultatai arba atitinkamai perskaičiuoti metiniai pažymiai, tačiau brandos egzamino rezultatai turės didesnį svorį.

Stojantiems į menų studijas ir meno pedagogiką pagrindinį brandos egzaminą atstos stojamasis egzaminas, stojantiems į sportą ar sporto pedagogiką – sporto pasiekimų vertinimas. Stojantiems į pedagogines studijas privalomas motyvacijos vertinimas.

Stojant į aukštąsias mokyklas papildomi balai pridedami tam tikrų nacionalinių bei tarptautinių olimpiadų laureatams.

Baigusiems tos pačios srities profesinio mokymo programas su pagyrimu arba turintiems ne mažesnį kaip 1 metų darbo pagal įgytą kvalifikaciją stažą bus pridedamas papildomas balas 2014 m. stojant į kolegijas.

Pagal ankstesnę tvarką, kuri Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu buvo pripažinta negaliojančia, dabartiniai vienuoliktokai, 2014 m. sieksiantys valstybės finansavimo studijoms, būtų privalomai turėję laikyti užsienio kalbos brandos egzaminą arba tarptautinį testą. Pakoreguotoje tvarkoje užsienio kalba įtraukta į bendrą dalykų pasirinkimo rinkinį.

Dabartiniams dvyliktokams, šiemet stosiantiems į aukštąsias mokyklas, galioja prieš dvejus metus patvirtintos priėmimo sąlygos. 2013 m., kaip ir pernai, į aukštąsias mokyklas bus priimama pagal keturių mokomųjų dalykų rezultatus: trijų dalykų brandos egzaminų ir 4-ojo dalyko metinio pažymio.

Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2014 metais tvarką galima rasti čia.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė