Partizaninio karo dalyvių fotografijų albumo „Marijampolė. Partizaninis karas“ pristatymas (2)

Albumas „Marijampolė.Partizaninis karas“Vasario 12 d., antradienį, 17 val. Istorinėje Prezidentūroje Kaune visuomenei pristatomas Tauro apygardos partizaninio karo dalyvių fotografijų albumas „Marijampolė. Partizaninis karas“, kuriame pasakojama apie laisvės kovas Suvalkijoje 1944–1955 metais.

Knygon sudėta per tūkstantį partizanų, jų rėmėjų, ryšininkų nuotraukų bei dokumentų, aptariami reikšmingesni mūšiai, pateikiamos iškilesnių kovotojų biografijos. Albumui nuotraukas pateikė per 120 talkininkų. Pristatyme dalyvaus knygos autoriai, partizanų dainas atliks LSMU Veterinarijos akademijos folklorinis ansamblis „Kupolė“ (vadovas Antanas Bernatonis).

Kai kurios albume sudėtos nuotraukos, pavyzdžiui, Julijos Žiemytės išsaugotas Vytauto rinktinės kovotojų fotografijų archyvas arba dar gausesnis Sasnavos apylinkių partizanų būrio vado Antano Karpausko-Kurto nuotraukos yra išskirtinės, dar niekur neskelbtos. Turint omeny, kad šalia pavienių savininkų nuotraukų knygoje pateikiama ir Marijampolės Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus, Prienų krašto muziejaus, Vilkaviškio kraštotyros muziejaus fondų, taip pat Gelgaudiškio apylinkių partizanų, Skausmo Kalnelyje atgulusių partizanų fotografijos, albumas palieka išsamaus darbo įspūdį.

Albumo sudarytojai, Marijampolės Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus vadovas Justinas Sajauskas ir Sūduvos krašto istorijos puoselėtojas ir numizmatas prof. Stanislovas Sajauskas teigia, kad partizanai, nepaisant rizikos ir pavojaus sau ir savo šeimoms visgi įsiamžino nuotraukose, galbūt nujausdami, kad tai bus svarbus palikimas ateities kartoms, jų kovos už laisvę įrodymas.

Knyga skirta visiems, kurie domisi Lietuvos pokariu. Išleista rėmėjų Audriaus Linkaus ir Antano Linkaus lėšomis Kauno leidykloje „Naujasis Lankas“.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė