Sprendžiama dėl prioritetų ir tęstinių kultūros projektų finansavimo (0)

litaiVasario 7 d.  Kultūros ministras ir Kultūros ir meno taryba posėdyje nutarė užtikrinti kultūros pojektų finansavimą ir kuo skubiau nustačius prioritetus, iš Kultūros rėmimo fondo lėšų skirti finansavimą neatidėliotiniems kultūros projektams. Mat šiems metams Kultūros ministerijos biudžete programoms vykdyti prašytų papildomų lėšų neskirta, o Kultūros rėmimo fondo lėšas, pagal naujus teisės aktus, turėtų skirstyti Kultūros taryba, kurios formavimas dar tik prasideda.

„Šiandien mes radome bendrą sprendimą, kaip pereinamuoju laikotarpiu, kol nėra Kultūros tarybos, turėtų būti finansuojamas kultūrinis gyvenimas ir užtikrinu, kad šis procesas vyks ypatingai skaidriai ir viešai, taip pat noriu pabrėžti, kad šiuo metu yra neatsakinga spekuliuoti kultūros finansavimo klausimais, todėl prašau visų, kuriems kyla klausimų, pirmiausia kreiptis į Kultūros ministeriją. Mūsų specialistai yra kompetentingi išaiškinti rūpimus klausimus“,  – sako Šarūnas Birutis.

Ministras teigia, kad Kultūros taryba bus suformuota iki metų vidurio ir apgailestauja, kad Kultūros tarybos kūrimo terminai nebuvo įvertinti praėjusios kadencijos vadovų ir atsakingų pareigūnų.

Kultūros ir meno tarybos pirmininkė Zita Bružaitė sako, kad kultūros visuomenė, kuri šiandien yra ypatingai jautri, turėtų nurimti, nes situacija yra aiški ir kontroliuojama.

„Vyksta natūralūs ir greiti procesai. Šiandien sutarėme dėl per kelias dienas nuspręsti dėl prioritetų ir tęstinių projektų finansavimo“,- užtikrino Z. Bružaitė.

LR Seimui priėmus Kultūros rėmimo įstatymą 2013 m. Kultūros rėmimo fondo programai skirta 46 mln.106 tūkst. Lt.  Kultūros rėmimo fondo taryba, vadovaudamasi galiojančio Kultūros rėmimo fondo įstatymo 5 str. 1 punktu ir 6 str. 2 punktu, 2012 m. rugsėjo 27 d. (posėdžio protokolas Nr. EK 42-11) nutarė paskelbti kultūros ir meno projektų priėmimą 2013 metams  kultūros ir meno projektams  finansuoti. Paremta – 1190 projektų. Dar pernai paskirstyta suma – 17 mln. 104 tūkts. Lt  (17 mln. 104 tūkst. – Biudžeto asignavimai; 318 tūkst. – lėšų likutis už 2012 m.).

Kultūros rėmimo fonde liko 29 mln. Lt, kuriuos pagal dabar veikiančius teisės aktus turėtų paskirstyti Kultūros taryba. Vasario 7 d. Kultūros ir meno tarybai pasiūlius, nedelsiant nustačius prioritetus dalis likusių Kultūros rėmimo fondo pinigų turėtų būti paskirstyti kultūrai gyvybiškiems projektams.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė