Sostinėje šurmuliavo Užgavėnių šventė (nuotraukos) (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, vasario 9 dieną, nuo 11 val. Gedimino prospekte ir V. Kudirkos aikštėje šurmuliavusioje Užgavėnių mugėje buvo kepami blynai, kiti gardumynai, jais vaišinami Užgavėnių persirengėliai, į šventę besirenkantys vilniečiai ir miesto svečiai.

Nuo 16 val. Gedimino pr. prasidėjo Užgavėnių persirengėlių – pėsčių ar važiuotų, dainuojančių ir šokančių čigonų, meškų, giltinių, velnių ir kitų pasirodymai, kartu šoka, dainuoja folkloro ansambliai „Jorė”, „Kadagys”, „Kūlgrinda”, „Rasoda”, „Ratilio”, „Ūla”, „Vilniaus gija”, liaudies dainų klubas „Raskila”.

Į šventę susirinkę vilniečiai ir svečiai pakviesti siausti, šokti, trypti – taip žiemą lauk varyti.

Nuo 12 val. V. Kudirkos aikštėje vyko ir Užgavėnių paišdykavimai vaikams ir jų tėveliams, koncertavo Žvėryno gimnazijos moksleivių folkloro ansamblis „Dolija”, nuo 13 val. – Balsių pagrindinės mokyklos folkloro ansamblis „Bitinėlis”, 14 val. – žiūrovai išvydo Vilniaus kolegijos studentų folkloro ansamblio „Želmuo“ pasirodymą. 15 val. savo programas parodė Vilniaus tautinių mažumų Slavų etnografijos centro rusų folkloro ansamblis „Arinuška”, totorių vaikų folkloro ansamblis „Ilsu” ir lenkų folkloro ansamblis „Traikotka”.Užgavėn

18 val. V. Kudirkos aikštėje apdovanotos pačios tradiciškiausios, originaliausios ir įdomiausios Užgavėnių kaukės, vyko Morės aukcionas, po kurio buvo atsisveikinta su išeinančia žiema – iškilmingai ir graudžiai Morė išlydėta iš Vilniaus.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė