Per 40 šalies menininkų bei sportininkų kreipiasi į Prezidentę, Seimą, Vyriausybę (0)

Andrejus Zadneprovskis

Andrejus Zadneprovskis

Lietuvos žymiausi ir talentingiausi, Vilniuje gyvenantys ir dirbantys kultūros ir sporto visuomenės atstovai kreipėsi į LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimą ir Vyriausybę  įvertinti situaciją dėl sostinei šiemet mažiau skiriamų lėšų kultūrai ir sportui.

24 nusipelnę kultūros veikėjai  bei 17 garsiausių Lietuvos sporto atstovų pasirašė Peticiją, kuria prašo peržiūrėti miesto biudžetą  – kultūros bei sporto programų,  projektų įgyvendinimui  skirti papildomai  lėšų.  Tarp pasirašiusių – net 12 Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – tokių, kaip Donatas Katkus, Rimvydas Kepežinskas, Petras Geniušas, Oskaras Koršunovas, Modestas Pitrėnas ir kiti, taip pat Vilniui ir visai šaliai nusipelnę sportininkai, olimpiniai čempionai: Daina Gudzinevičiūtė, Šarūnas Marčiulionis, Vida Vencienė, Lina Kačiušytė, Remigijus Valiulis, Laura Asadauskaitė, pasaulio čempionas Egidijus Balčiūnas ir kiti garsenybės bei jų treneriai.

„Vilniuje telkiasi patys talentingiausi, kūrybiškiausi ir visame pasaulyje pripažinti kultūros atstovai ir menininkai. Vilnius nuo senovės, saugodamas ir puoselėdamas miestiečių tradicijas, kuria savo šventes, organizuoja kultūrinius renginius, muges, festivalius. Kas, jei ne Vilnius,  su savo inovatyviomis idėjomis ir  išskirtiniais kultūros projektais garsėja, kaip itin gyvybingas,  atviras ir be galo įdomus, vis labiau žinomas ir garsus pasaulio kultūros žemėlapyje.  Tai miestas, kuris savo nepailstama kultūrine dvasia saugo visos mūsų Lietuvos ir lietuvių kultūros identitetą“, – teigia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas,  Šv. Kristoforo orkestro vadovas Donatas Katkus.

Dokumente taip pat užsimenama, kad Vilnius Europos kontekste unikalus savo daugiatautiškumu, kurį  privalome išsaugoti idant būtume įdomūs patys sau ir kitiems. Vilnius – miestas, buriantis ne tik Lietuvos, bet ir visų pasaulio kampelių kūrėjus ir menininkus. Siekiant šį turtą išsaugoti, reikia nuolat palaikyti, saugoti ir plėtoti tradiciniais tapusius renginius ir šventes, norint uždegti jaunimą kūrybai ir noru saugoti tai, kas jau sukurta, reikia jiems pasiūlyti naujų, modernių ir  inovatyvių projektų.
2013 metų miesto biudžeto itin stiprus išlaidų mažinimas labiausiai atsilieps kūno kultūros ir sporto plėtrai bei  kultūros veiklos programoms. Lyginant su praėjusiais metais, kultūros veiklos ir jos vaidmens stiprinimo visuomenėje programai skirta net 3,7 mln. Lt mažiau, kūno kultūros ir sporto plėtojimo programai – net 5,2 mln. Lt mažiau.

„Turime senas, puikias, jau keletą dešimtmečių sėkmingai garsinančias mūsų miestą pasaulyje komandas, turime talentingą ir sportišką jaunimą, išugdėme ne vieną garsią sporto žvaigždę. Vilniaus vardas seniai žinomas pasaulio sporto visuomenėje. Tačiau negalime „užmigti ant laurų“ – privalome jaunimui sudaryti pačias geriausias sąlygas sportuoti, organizuoti  aukščiausio lygio varžybas. Juk tarptautinių čempionatų metu Vilnius tampa mažų mažiausiai Europos dėmesio centru, nešančiu pasauliui žinią apie mūsų miestą ir jo talentingus sportininkus“, – tvirtina penkiakovininkas, daugkartinis Pasaulio čempionas ir Olimpinių žaidynių prizininkas Andrejus Zadneprovskis.

Pasak sportininkų, finansavimo mažinimas fizinio lavinimo ir kūno kultūros plėtojimui yra ir pats didžiausias žingsnis mūsų vaikų užimtumo ir jų sveikatinimo programose atgal.  Juk visame Vilniuje  galima suskaičiuoti ant pirštų, kuri mokykla turi tinkamą sportui, kūno kultūrai ir popamokinei veiklai aikštyną. Šiuo metu kaip tik pradėta įgyvendinti visų Vilniaus mokyklų sporto aikštynų renovavimo programa, kuri, ko gero, dėl lėšų stygiaus bus užšaldyta. Ir tokio žingsnio pasekmės pasijus labai greitai.

Peticija baigiama žodžiais: „Jaučiamės nuskriausti ir visiškai neįgalūs toliau plėtoti pradėtus kultūros ir sporto projektus, padedančius garsinti mūsų sostinę ir mūsų šalį visame pasaulyje. Todėl mes, kultūros ir sporto visuomenės atstovai, prašome peržiūrėti kultūrai ir sportui skirtą biudžetą“.

Dokumentas patvirtintas 41 kultūros ir sporto visuomenės atstovo parašu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė