Bus nemokamai skiepijami vaikai nuo pneumokokinės infekcijos (0)

examiner.com nuotr.

examiner.com nuotr.

Vilniaus visuomenės sveikatos centras informuoja, kad Sveikatos apsaugos ministerija įpareigojo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą paskirstyti asmens sveikatos priežiūros įstaigoms

14 000 dozių vakcinos nuo pneumokokinės infekcijos. Ši pneumokokinė vakcina skiriama asmens sveikatos priežiūros įstaigoms neatlygintinai. Atsižvelgiant į gautą nedidelį pneumokokinės vakcinos kiekį, rekomenduota šia vakcina skiepyti vaikus nuo dviejų metų amžiaus, neskirstant pagal rizikos grupes.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad pneumokokas arba Streptococcus pneumoniae  yra vienas dažniausių bakterinės infekcijos sukėlėjų vaikystėje. Jo sukeltos ligos – viena dažniausių antibiotikų skyrimo priežasčių. Pneumokokinė infekcija – tai itin  plačiai paplitusi bakterinė infekcija, galinti  sukelti labai sunkias komplikacijas. Sepsis, meningitas, plaučių uždegimas, sinusitas, pūlingas ausų uždegimas – tai ligos, kurių galime išvengti, jei laiku pasiskiepysime nuo pneumokokinės infekcijos.

Pneumokokinė infekcija plinta oro lašeliniu būdu, juo serga tik žmonės. Šios bakterijos, dažnai nesukeldamos jokių simptomų, aptinkamos sveikų vaikų ir suaugusių žmonių nosiaryklėje. Labiausiai pneumokokas yra paplitęs tarp kolektyvus lankančių ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurių šeimos nariai taip pat dažnai tampa pneumokoko  nešiotojais.

Susirgus virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis, esant dideliam stresui, nuovargiui, sergant lėtinėmis ir onkologinėmis ligomis, esant  nusilpusiai imuninei sistemai kyla pavojus susirgti pneumokokine infekcija. Saugotis pneumokoko infekcijos turi ir vyresni nei 65 metų asmenys. Daugiausiai susirgimų užregistruojama žiemą ir ankstyvą pavasarį.

Gydymui skiriami antibiotikai, tačiau pastaruoju metu pastebėta, kad nustatoma vis daugiau bakterijų, atsparių antibakteriniams preparatams. Dėl to skiepai nuo pneumokokinės infekcijos ypatingai rekomenduojami vaikams.

Tyrimais įrodyta, kad šie skiepai yra saugūs ir ypač veiksmingi. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai rekomenduoja pasinaudoti galimybe nemokamai paskiepyti vaikus nuo pneumokokinės infekcijos. Dėl skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Pranešimą parengė užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Biruta Zdanevičienė

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė