Vilniaus knygų mugės viešnia S.Ebert sostinėje ieškos medžiagos naujam istoriniam romanui (0)

Sabine Ebert | sabine-ebert.de nuotr.

Sabine Ebert | sabine-ebert.de nuotr.

Vokietė Sabine Ebert, rašytojos karjerą pradėjusi romanu „Pribuvėjos paslaptis“, tapusiu viena perkamiausių knygų Europoje, jau ruošiasi kelionei į Lietuvą. Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje ji nori susipažinti su kuo daugiau jos knygas skaitančių žmonių, o vaikščiodama miesto gatvėmis tikisi rasti istorinės medžiagos ir įkvėpimo naujai savo knygai, kurios veiksmas vyksta ir Vilniuje.

„Pakviesta į Vilnių ilgai nesvarsčiau – sutikau iš karto. Apie šį miestą jau ilgai svajojau, klausiausi draugų rekomendacijų, mačiau daug gražių senamiesčio nuotraukų ir perskaičiau dar daugiau istorinių faktų, taigi labai džiaugiuosi, kad pagaliau iš tiesų čia atvyksiu,“ – prieš kelionę pasakojo Sabine Ebert.

Rašytojai šis apsilankymas svarbus ir tuo, kad būtent Vilniuje ji tikisi rasti kūrybinio įkvėpimo savo naujausiai knygai, kurioje pasakos apie Napoleono žygius 1812–1813 metais. Tad vienas pirmųjų autorės aplankytų objektų bus šv. Onos bažnyčia, kurią karvedys norėjo pasiimti su savimi atgal į Prancūziją.

Kai 2006 metais pasirodė pirmasis rašytojos romanas „Pribuvėjos paslaptis“, jis sukėlė tikrą sensaciją visoje Vokietijoje. Per pirmas dešimt niekam nežinomos autorės knygos pardavimo dienų skaitytojai išgraibstė 100 tūkstančių romano egzempliorių.

Viename interviu Sabine Ebert sakė, kad parašyti pirmąją knygą ją paskatino turtinga Saksonijos krašto istorija, netilpusi į jos straipsnius laikraščiuose ir žurnaluose.

„Knygų mugės renginyje vilkėsiu savo pačios rankomis siuvinėtą viduramžių laikotarpio suknelę, kuri pasiūta specialiai man,“ – intrigavo sėkmę sulaukusių knyų apie 12-ojo amžiaus Vokietiją autorė – „Per trumpą laiką Vilniuje noriu susipažinti su kuo daugiau savo gerbėjų, sužinoti, kaip jie jaučiasi skaitydami, kuriuos herojus mėgsta ir kokių istorijų dar tikisi iš manęs“.

Vilniaus knygų mugėje, vasario 23 dieną (šeštadienį), 16 valandą bus susipažinti su autore padės žurnalistė Eglė Daugėlaitė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė