Paskirtos 2012 m. Lietuvos mokslo premijos (0)

Zigmants Kiaupa

Zigmants Kiaupa

2013 m. vasario 7 d. Lietuvos mokslų akademijoje įvyko Lietuvos mokslo premijų komisijos posėdis, kuriame paskirtos 2012 m. Lietuvos mokslo premijos. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu premijos skiriamos kasmet už Lietuvai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus.

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityje paskirtos dvi premijos: Zigmantui Kiaupai už darbų ciklą „Lietuvos istorijos sintezės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų tyrimai“ bei Ritai Žukauskienei už darbų ciklą ƒ„Lietuvos vaikų, paauglių ir suaugusiųjų psichologinės gerovės tyrimai“.

Fizinių mokslų srityje viena premija skirta Vytautui Balevičiui, Valdui Šablinskui už darbų ciklą „Krizinių reiškinių ir struktūrinių virsmų ekstremaliose terpėse spektrometrija“, o antra – Romui Baronui ir Feliksui Ivanauskui už darbų ciklą „Matematinis netiesinių procesų ir sistemų nehomogeninėse terpėse modeliavimas“.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse premiją pelnė Daumantas Matulis už darbų ciklą „Karboanhidrazių ir šaperonų slopiklių kūrimas ir tyrimas naudojant biotermodinaminius metodus“ ir Pranas Viškelis kartu su Živile Lukšiene už darbų ciklą „Vaisių ir daržovių kokybės bei saugos tyrimai: inovatyvių technologijų kūrimas“.

Technologijos mokslų srities premija šiais metais nebuvo skirta. Lietuvos mokslo premija yra 780 bazinių socialinių išmokų dydžių (101 400 Lt).

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė