Mindūnuose – Žiemos žūklės šventė (0)

Aplinkos ministerijos nuotr.

Aplinkos ministerijos nuotr.

Vasario 9 d. Ežerų žvejybos muziejuje, Mindūnuose (Molėtų r.) įvyks į išskirtiniausių Lietuvos renginių šimtuką šiemet įrašyta tradicinė Žiemos žūklės šventė. Jau 18-tą kartą žvejus mėgėjus,  Užgavėnių persirengėlius, sporto mylėtojus, žuvienės virimo, blynų kepimo bei žuvies rūkymo meistrus ir visus tuos, kurie trokšta pajusti paskutinio žiemos mėnesio magišką dvelksmą, šventės rengėjai kviečia atvykti į Labanoro girios apsuptyje, Mindūnuose įsikūrusį vienintelį tokį Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejų.

„Einu žūti“, – nuo seno sakydavo Mindūnų senoliai. Arba „Prijunkįs žūt, negali gyvint“ (Pripratęs žvejoti negali gyventi).

Kol didžiulis būrys žvejų mėgėjų po ežero ledu žuvies ieškos, į šventę atvykę amatininkai ir visokių gardumynų gaminimo meistrai kvies ragauti, ragins pirkti, mainyti, ar tik šiaip džiaugtis ir džiuginti kitus.

Savo gaminius pristatys tautodailininkai, blynus keps Mindūnų ir aplinkinių kaimų moterys. Žuvų rūkymo pjuvenomis paslaptis atskeis Juodakampio kaimo turizmo sodybos šeimininkas Vaidas Laurinavičius. Veiks ir abi Ežerų žvejybos muziejaus rūkyklos, prižiūrimos mindūniškio žvejo Kęstučio Petrausko. Mindūnų įmonės „Valtinė“ savininkas Romas Cesiulis, kaip ir kasmet, surengs valčių lenktynes per sniegą. O žūklys mėgėjas, kaimo turizmo sodybos ,,Šniūrai‘‘ „viršininkas“ Eugenijus Vorobjovas į šventę atveš visa pirtį ir sušalusius karštu garu pakaitins, pirties paslapčių pamokys.

Molėtų sporto centras surengs virvės traukimo bei rąsto pjovimo varžybas. Iš nupjautų ripkų sportininkai pagamins šventės suvenyrą, kurį galima bus čia pat išbandyti mušant ripką. Galima bus išbandyt ir vinies kalimo, čiuožimo keturvietėmis slidėmis rungtis. Vaikams, turintiems savas rogutes ar čiuožynes, bus parengtas Sniego kalnelis, taip pat bus galima romantiškai pasivažinėti arkliais kinkytomis rogėmis iki legendomis apipinto Kamužėlio ežero ir vėjo nubučiuotais skruostais vėl atsidurti šventės šurmuly! Juk nuo seno sakoma – kuo toliau nuvažiuosi per Užgavėnes – tuo linai ilgesni užaugs!

Tie, kurie nedalyvaus sportinėse jėgos ir miklumo rungtyse ar varžybose, galės skubėti nepakartojamo skonio žuvienės ragauti. Bus surengtas šventinės žuvienės virimo konkursas.

Kvapnią ir gardžią žuvų sriuba virs trijuose dideliuose katiluose. Vieną katilą kurstys Irena Rimydienė, garsi Mindūnų virėja, išmokiusi valgį gaminti netgi dabar jau garsų visoje Lietuvoje virtuvės šefą – savo sūnų – Tomą. Kitame katile žuvienę iš ekologiškai UAB „Armolė“ tvenkiniuose užaugintos žuvies virs Arnionių ir Joniškio bendruomenės šeimininkės. Na, o po trečiu katilu ugnį kurstys Molėtų kultūros centro darbuotojai.

Šventės dalyvius linksmins Videniškių liaudiškos muzikos kapela ir „Juozo armonikieriai“ (vad. J.Vasiliauskas), folkloro ansamblis „Malkesta“ (vad. A. Kibickienė), K.Kuzmicko vadovaujami armonikieriai, liaudiškos muzikos kapela „Luokesa“ (vad. V.Umbrasienė), Verbiškių mišrus vokalinis ansamblis „Virinta“ (vad. A.Žukauskas) ir Užgavėnių persirengėliai iš Molėtų bei Kaltanėnų (Švenčionių r.).

Bus renkamas Gražiausią Užgavėnių veikėją išrinksim, Lašininio ir Kanapinio dvikovą stebėsime, tamsos ir visų blogybių kaltininką Gavėną aptalžysim, gal net ir skandinsim, bet nenuskandinsim, nes jo dar prireiks. „Žiema-žiema bėgs iš Ežerų žvejybos muziejaus kiemo…“ Žvejai ir įvairių varžytuvių nugalėtojai bus apdovanoti vertingomis dovanomis, padėkomis ir nuoširdžiais žiūrovų plojimais.

Po pietų ant Siesarčio ežero ledo, jei tik ledo storis leis, žvejai turėtų dar ir valkšną traukti (tarm. „sukti bobą“). Žiemos šventėje dalyvius linksmintis kvies Molėtų kultūros centro meno kolektyvai.

„Susiburkime savų tradicijų puoselėjimui, įsitikinkime, kad žmonės visada ne tik sugalvodavo būdų kaip pramisti, bet ir iš to pasidarydavo pramogų. Esame tikri, kad Mindūnai tądien virs tikra Ežerų krašto žvejų sostine. Maloniai kviečiame atvykti ir drauge smagiai praleisti laiką! Susitikime Mindūnuose!“– kviečia Ežerų žvejybos muziejaus vedėja Alfreda Petrauskienė.

Šventės dienotvarkė

7.30-8.00 val. Žvejų registracija prie Ežerų žvejybos muziejaus.

8.00-11.30 val. Poledinės žūklės varžybos.

Nuo 11.00 val. Mugė. Laužas. Žuvienės virimas. Rajono bendruomenių kulinarinis paveldas.

Atrakcijos vaikams ir suaugusiems.

11.30 val. Šventės atidarymas.

12.00-14.30 val. Šventės dalyvius linksmintis kvies Molėtų kultūros centro kolektyvai ir Užgavėnių persirengėliai iš Molėtų bei Kaltanėnų (Švenčionių r.).

Sporto varžybos: orientacininkų varžybos, virvės traukimas, valčių lenktynės, rąstų pjovimas, slidinėjimas, šaškių ir šachmatų turnyras.

13.00 val. Žūklės ir sporto varžybų nugalėtojų apdovanojimas.

14.30 val. Šventė tęsiasi!

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė