Kaip padėti vaikui išvengti grėsmių internete: psichologo patarimai tėvams (video) (0)

„Draugiškas internetas“ nuotr.

„Draugiškas internetas“ nuotr.

Žinių visuomenės plėtrą skatinančios organizacijos „Langas į ateitį“ ir bendrovės „TEO“ iniciatyva tėvams „Youtube“ paskyroje pateikiama paskaita „Kaip užtikrinti saugesnį vaikų bendravimą internetu ir mobiliuoju telefonu?“.

Psichologas, viešosios įstaigos „Vaikų linija“ vadovas dr. Robertas Povilaitis pristato praktinius patarimus suaugusiems, kaip padėti vaikams, kurie vis daugiau laiko leidžia internete ir noriai mezga internetines pažintis.

Anot psichologo, pagrindinės grėsmės, su kuriomis vaikai ir paaugliai susiduria internete yra duomenų išviliojimas, draudžiama ar žalinga informacija, viliojimas seksualinio išnaudojimo tikslais, priklausomybė nuo interneto ir elektroninės patyčios.

„Norėdami vaikams padėti jaustis saugesniems, tėvai patys turėtų domėtis virtualaus pasaulio siūlomomis galimybėmis, t.y. daugiau žinoti apie mobiliuosius telefonus, interneto erdves, socialinius tinklus. Tėvams rekomenduoju  kalbėtis su vaiku apie tai, ką jis veikia internete, paaiškinti jam, kokių taisyklių reikėtų laikytis registruojantis socialiniuose tinkluose ir juose bendraujant“, – paskaitoje kalbėjo psichologas.

„Paskaitą organizavusi asociacija „Langas į ateitį“ jau ne vienerius metus moko šalies gyventojus naudotis internetu, dalis mokymų visada skiriama saugumo internete temai. Prie projekto „Saugesnis internetas“ pernai prisijungėme, kadangi mums rūpi vis didėjantis interneto vartotojų skaičius ir norime padėti kiekvienam pasirūpinti savo įvaizdžiu internete, išmokti virtualioje erdvėje elgtis saugiai ir atsakingai“, – sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Susidūrusiems su patyčiomis dr. R.Povilaitis pataria netylėti, neatsakyti į įžeidimus ir  neskubėti trinti įžeidžiančių žinučių – jos vėliau gali pasitarnauti kaip įrodymas. Apie patyčias galima pranešti interneto svetainėje, taip pat patarti gali vyresni šeimos nariai bei vaikų linijos konsultantai telefonu 116 111 (nuo 11 iki 21 val.) arba internetu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=KfobpaOxSY0

Kategorijos: Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė