Energetikos ministras lankosi Estijoje (0)

J.Neverovičius

J.Neverovičius

Šiandien, vasario 8 dieną, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius lankosi Taline, kur susitiko su Estijos ekonomikos ir susisiekimo ministru Juhan Parts.

Susitikimo su Estijos ekonomikos ir susisiekimo ministru metu buvo aptarti svarbiausi naujosios Vyriausybės prioritetai energetikos srityje – dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo energetikos srityje užtikrinimas, integracija į Europos Sąjungos energijos rinką ir strateginių energetikos projektų įgyvendinimas.

Susitikime ministrai aptarė Visagino atominės elektrinės projekto perspektyvą. Jaroslavas Neverovičius pabrėžė, kad šis projektas, jei jis būtų tęsiamas, galėtų būti įgyvendinamas tik kaip regioninis, todėl priimant sprendimą dėl projekto tęstinumo labai svarbi aiški regioninių partnerių, šiuo atveju – Estijos, pozicija bei pasiryžimas kartu vystyti elektros vartotojų interesus atitinkantį projektą . Abi šalys sutiko, kad projekto sėkmei užtikrinti būtina sąlyga yra, kad šis projektas būtų komerciškai patrauklus.

„Kaip energetikos ministras asmeniškai sieksiu kuo intensyvesnio ir efektyvaus Baltijos šalių bendradarbiavimo ir pilnavertės integracijos į Europos Sąjungos energijos rinką. Tokia bendra ES energijos vidaus rinka įmanoma tik sukūrus efektyviai veikiančias ir konkurencingas rinkas kiekvienoje šalyje. Turime dėti visas pastangas, kad Baltijos šalis kuo greičiau sujungtų energetinė infrastruktūra su ES valstybėmis, tai būtina tiek bendrai Baltijos šalių rinkai, tiek ES energijos vidaus rinkai funkcionuoti“, – susitikime kalbėjo Jaroslavas Neverovičius.

Anot ministro, tokia infrastruktūra bus sukurta tik įgyvendinus strateginius projektus, tokius kaip suskystintų gamtinių dujų terminalas, elektros ir dujų jungtys. Įgyvendinant šiuo projektus didelis dėmesys turi būti skiriamas regioniniam bendradarbiavimui.

Pasak J. Neverovičiaus, svarbiausias energijos rinkos kūrimo tikslas – patikimas energijos tiekimas už ekonomiškai pagrįstą kainą vartotojams. Tai įmanoma pasiekti tik sukūrus efektyvią konkurenciją – užtikrinant alternatyvų energijos išteklių tiekimą.

Akcentuodamas regioninio bendradarbiavimo svarbą kuriant konkurencingą energijos rinką ir užtikrinant energijos tiekimo saugumą J. Neverovičius pabrėžė, kad Lietuva ir toliau intensyviai rems Baltijos energijos rinkos jungčių plano (BEMIP), kuris yra svarbiausias Baltijos šalių instrumentas energetikoje, įgyvendinimą.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė