VGTU atidaroma didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija (0)

timebusiness.com nuotr.

timebusiness.com nuotr.

Šiandien, vasario 7 d., 15 val. Vilniaus Gedimino technikos universitete bus atidaryta  jau ketvirtoji Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Ją bendromis pastangomis ir lėšomis įkūrė Vilniaus Gedimino technikos universitetas, UAB „Microsoft Lietuva“, „Nokia Lietuva“, telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ ir UAB „AppCamp“. Tai didžiausia iš visų iki šiol įkurtų Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų – joje įrengta net 40 darbo vietų. Laboratorijos interjerą kuria patys studentai.

Naująją, daugiau kaip 110 kvadratinių metrų ploto laboratoriją sudaro dvi patalpos, jose įrengtos „Microsoft“ ir „Nokia“ bei „Apple“ klasės. Kurdami novatoriškus sprendimus studentai gali naudotis naujausia įranga: „Nokia“ mobiliaisiais telefonais su „Symbian“ ir „Windows Phone“ operacinėmis sistemomis, „Microsoft“ žaidimų kompiuteriu „Xbox“, „iPhone“ mobiliaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais „iPad“.

„Mūsų universitete itin populiarios multimedijos, kitaip dar vadinamos daugialypės terpės, ir kompiuterinio dizaino studijos. Jos apima darbą su vaizdu, garsu, animacija ir tekstu. Esame tikri, kad šios krypties studentai bus dažni naujosios laboratorijos lankytojai ir joje gims išties išskirtiniai projektai“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mokslo prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys.

Mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje įgyvendintus projektus, atliktus kursinius ir laboratorinius darbus universiteto dėstytojai studentams įskaitys kaip profesinę praktiką.

„Sparti mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklo plėtra Lietuvos aukštosiose mokyklose dar kartą patvirtina – mobilieji sprendimai yra vienas iš rytojaus ekonomikos variklių. Kartu su partneriais norime suteikti galimybę jauniems ir gabiems žmonėms savo žinias ir idėjas ne tik pritaikyti praktiškai, bet ir iš jų uždirbti, sukurti savo verslą“, – teigia „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Laboratorijos partnerė bendrovė „Microsoft Lietuva“ tikisi, kad naujoji erdvė suteiks galimybę studentams plėtoti pasaulinio lygio projektus.

„Lietuvoje mobiliosios programėlės išgyvena populiarumo bumą, o turėdami naują infrastruktūrą studentai iš Lietuvos galės sėkmingiau plėtoti ne tik vietinei, bet ir kitoms pasaulio rinkoms skirtas programėles. Mes taip pat kviečiame jaunuosius Lietuvos programuotojus pasinaudoti ir finansine parama – „Microsoft“ kartu su „Nokia“ įgyvendina 18 mln. eurų vertės programą „AppCampus“. Finansinę pagalbą gali gauti programėlių, skirtų sparčiausiai populiarėjančiai „Windows Phone“ platformai, kūrėjai“, – teigia „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris.

Bendrovė „AppCamp“ Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklą žada ir toliau plėsti.

„Netolimoje ateityje tokios laboratorijos veiks ne tik Lietuvos aukštosiose mokyklose, bet ir užsienio šalyse. Visų šių laboratorijų tikslas vienas: suvienijus akademinę ir verslo bendruomenę įkvėpti jaunąją kartą pritaikyti studijų žinias praktiškai – kurti novatoriškus vertę teikiančius mobiliuosius sprendimus“, – sako „AppCamp“ vadovas Tomas Martūnas.

Naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija įkurta VGTU antrajame laboratoriniame korpuse (Saulėtekio al. 11, Vilnius). Dėl galimybės pasiūlyti jai geriausią interjero sprendimą iš viso varžėsi 6 VGTU studentų komandos. Jie žada laboratorijoje sukurti itin kūrybišką aplinką, kurioje ne tik kurs naujus mobiliuosius sprendimus, bet ir leis laisvą laiką po paskaitų.

Pirmosios trys Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos veikia Vilniaus universitete (VU), Kauno technologijos universitete (KTU) ir Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Laboratorija VU atidaryta bendradarbiaujant su Kinijos telekomunikacijų kompanija „Huawei“, KTU – su „Samsung Electronics Baltics“, Klaipėdoje – su „Sony“. Prie visų trijų laboratorijų atsiradimo prisidėjo ir „Omnitel“ bei „AppCamp“.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė