Prezidentė išvyko į derybas dėl naujo ES biudžeto (0)

D.Grybauskaitė, President.lt nuotr.

D.Grybauskaitė, President.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus neeiliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje. Briuselyje susirinkę 27 Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai derėsis, kaip paskirstyti septynmetį ES biudžetą 2014 – 2020 metų laikotarpiui, taip pat aptars užsienio ir prekybos politikos klausimus.

Pernai lapkritį ES šalims neradus sutarimo dėl daugiamečio biudžeto, derybos buvo atidėtos ir Europos Komisijos pirmininkas ir Europos Tarybos Prezidentas buvo įgalioti parengti naują ES biudžeto 2014 – 2020 metams pasiūlymą.

Pasak Prezidentės, pagrindinis Lietuvos tikslas yra teisingesnis ES paramos paskirstymas. Taip pat mūsų šalis siekia, kad 2014 – 2020 metų laikotarpiu parama būtų ne mažesnė nei 2007 – 2013 metais.

Derybose dėl daugiamečio ES biudžeto Lietuvai yra svarbus žemės ūkio, struktūrinių fondų ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimas. Prezidentė pabrėžia, kad svarbiausia yra siekti Lietuvai naudingiausio bendro finansinio paketo.

EVT posėdyje bus svarstomi ir ES prekybos politikos su trečiosiomis šalimis klausimai. ES lyderiai ketina aptarti derybų dėl laisvosios prekybos sutarčių su Moldova, Gruzija, Armėnija eigą. Taip pat bus diskutuojamos galimybės pasirašyti Asociacijos susitarimą dėl laisvosios prekybos sutarties su Ukraina. Galutiniai sprendimai dėl šių sutarčių gali būti priimami Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

Bendrijos lyderių susitikimo darbotvarkėje – ir užsienio politikos klausimai. ES valstybių vadovai diskutuos apie padėtį Sirijoje, Malyje bei apžvelgs situaciją praėjus dvejiems metams po Arabų pavasario.

Prieš EVT posėdį Lietuvos Prezidentė bendrus regioninius interesus aptars tradiciniame Šiaurės ir Baltijos (NB6) valstybių bei vyriausybių vadovų susitikime.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė