Palangoje – paroda „Sibiro laiškai“ (0)

Parodos plakatas

Parodos plakatas

Šių metų vasario 5–28 dienomis Palangos viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje eksponuojama Juozo Urbono filatelijos kolekcija „Sibiro laiškai“.

Kolekcijoje „Sibiro Laiškai“ pateikiama filatelinė medžiaga − pašto vokai ir pašto atvirutės, pašto antspaudai, cenzūros atžymėjimai, pašto pinigų perlaidos ir siuntinių siuntimo bei kiti pašto dokumentai.

Parodoje eksponuojama medžiaga apimanti teritoriją nuo Archangelsko, Komių žemių, Vidurinės Azijos bei Kazachstano iki Vakarų ir Rytų Sibiro, Jakutijos ir Tolimųjų Rytų ir didelę dalį Lietuvos vietovių.

„Sibiro laiškai“ − tai laiškai iš kalėjimų, iš skirstymo punktų ir trėmimo vietų. Išlikę pačių tremtinių ranka parašyti laiškai, leidžia bent bendrais bruožais susidaryti tremties sąlygų lageriuose vaizdą.

Prieš dešimtmetį pradėjęs rinkti kolekciją, parodos ,,Sibiro laiškai“ autorius Juozas Urbonas rėmėsi lietuvių tremtinių ir politinių kalinių filateline medžiaga, kuri atspindi ir Lietuvos pašto istoriją.

Šioje parodoje pateikiama tik dalis turimos kolekcijos „Sibiro laiškai“. Visa kolekcija, 250 lapų apimties, buvo pristatyta 2012 metų birželio mėnesį Vilniaus mieste centriniame pašte.

Nuo 2008 metų kolekcija pristatoma Lietuvoje bei tarptautiniuose konkursuose. Europos filatelijos parodoje Antverpene 2010 metais kolekcija įvertinta Paauksuotu medaliu. Tarptautinėje parodoje Gardine 2011 metais apdovanota Didžiuoju aukso medaliu.

„Visa kolekcijoje esanti medžiaga yra svarbi ir įdomi nieko negaliu išskirti. Galbūt kol kas vienintelis žinomas laiškas sulankstytas į „trikampį“ siųstas 1943 metais liepos 8 dieną į Lietuvą per „fronto“ liniją. Laiškas išsiųstas pašto vagonu iš stoties Ribnica (Komi) į Mažeikius. Tai rečiausias vokas esantis kolekcijoje. Kai kurie vokai, adresuoti iš Magadano, kolekcijoje rodomi pirmą kartą“,– rašo parodos autorius kolekcionierius Juozas Urbonas.

Palangos viešojoje bibliotekoje paroda veiks iki vasario pabaigos, o vėliau keliaus į Marijampolę.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė