Pagal įstatymus kultūrai Kultūros ministerija negali skirti nė lito (1)

Pinigai | alkas.ltPasak kultūros ministro, buvusi valdžia paruošė biudžetą ir įstatymus taip, kad kultūrai Kultūros ministerija negali skirti nei lito, kol nėra Kultūros tarybos, o dabar nuskambėję Kultūros ministeriją žeidžiantys pareiškimai tų, kurie aktyviai dalyvavo Kultūros tarybos įstatymo iniciavime ir biudžeto svarstymuose – skamba neatsakingai. Anot ministro, dabartinei Vyriausybei ir Kultūros ministerijai, kuriai jai jis vadovauja vos porą mėnesių, tenka sudėtingas uždavinys, tačiau sprendimas, kaip užtikrinti programų tęstinumą, kol nėra Kultūros tarybos, bus priimtas tik pasitarus su kultūros bendruomene.

„Dabar yra tokia situacija, kada reikia spręsti, ką daryti su tęstiniais, kultūrai gyvybiškai svarbiais projektais kaip Kino pavasaris, Tarptautinė Vilniaus knygų mugė ar stipendijomis, kurių laukia meno žmonės. Nefinansuoti šių programų negalime, bet ir finansuoti negalime, nes to neleidžia įstatymai. Apgailestauju dėl praėjusios kadencijos Seimo ir Vyriausybės sprendimų, kurie įkalino visą kultūros bendruomenę. Ministerija yra pasiruošusi spręsti šį klausimą ir užtikrinti svarbiausių tęstinių projektų finansavimą“, – sako Šarūnas Birutis.

Nuo 2012 m. spalio 1 d. Įsigaliojus Kultūros tarybos įstatymui keičiasi kultūros finansavimo tvarka.

Ministras sukvietė šį ketvirtadienį Kultūros ir meno tarybą pasitarti, kaip spręsti susidariusią situaciją. Posėdis su Kultūros ir meno taryba vyks vasario 7 d., ketvirtadienį , 9 val., Kultūros ministerijoje. Planuojamo posėdžio trukmė  2 val. Po posėdžio vyks spaudos konferencija.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė