Lietuva minės 300-ąsias Kristijono Donelaičio gimimo metines (2)

Kristijonas Donelaitis

Kristijonas Donelaitis

Vasario 6d. posėdyje Vyriausybė patvirtino Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo programą. Pagerbiant lietuvių grožinės literatūros pradininką, planuojamos K. Donelaičio archyvinio palikimo paieškos Vokietijoje bei Klaipėdos krašte, taip pat ketinama pateikti paraišką dėl K. Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo įtraukimo į UNESCO minimų sukakčių sąrašą bei sukurti dokumentinį filmą, pasakojantį apie poetą ir Mažąją Lietuvą.

Vyks tarptautiniai bendradarbiavimo renginiai su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Bus įrengta ekspozicija Tolminkiemio bažnyčioje.

Šiais ir kitais metais taip pat planuojama vykdyti K.Donelaičio ir jo amžininkų asmenybės ir kūrybos tyrimus, paskelbti naujas lituanistinės kūrybos mokslines publikacijas, parengti televizijos laidų ciklą. Taip pat ketinama surengti kilnojamas parodas Lietuvoje ir užsienyje, organizuoti specialias edukacines programas mokykloms.

Be to, šio jubiliejaus proga numatyta išleisti proginę monetą ir pašto ženklą, o informacijos sklaidai sukurti specialų tinklalapį. Šiems ir kitiems pasiūlymams, kurie įtraukti į Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo priemonių planą, šiandien pritarė ministrų kabinetas.

Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis gimė 1714 m. sausio 1 d. Lazdynėliuose, Gumbinės apskrityje, Prūsijos karalystėje. Rašytojas ir evangelikų liuteronų kunigas K.Donelaitis mirė 1780 m. vasario 18 d., palaidotas Tolminkiemio bažnyčioje Karaliaučiuje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė