Kauno botanikos sodas kviečia į Užgavėnių linksmybes (1)

Užgavėnių kaukė | J.Vaiškūno nuotr.

Užgavėnių kaukė | J.Vaiškūno nuotr.

Vasario 10 d., sekmadienį, nuo 12 val., VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) visi kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į tradicinę Užgavėnių šventę.

Susirinkusiems žadamos įvairios Užgavėnių linksmybės: aleksotiškai riebus „užsigavėjimas“, persirengėlių paradas, šokiai ir žaidimai, gražiausių kaukių rinkimai, Lašininio ir Kanapinio mūšis, Morės deginimas ir atsisveikinimas su žiema.

Pasak Kauno botanikos sodo direktorės prof. Vidos Mildažienės, šventė turėtų ypač patikti tiems, kurie nori smagiai praleisti laiką gamtoje, išvengdami spūsčių. „Tai nėra toks masinis renginys, kaip Rumšiškėse, todėl čia nėra didelių eilių ar grūsčių. Tačiau aplinka labai graži, parke dega didelis laužas, groja muzika, kaukėti dalyviai šoka liaudiškus šokius“, – renginį pristatė V. Mildažienė.

Sodo teritorija – 62,5 hektarų žaliasis plotas, kuris žiemą padengtas sniegu ir ledu, tačiau žiemiškai pasidabinusi aplinka čia patraukia akį ne mažiau, nei žaluma vasarą. Šventės dalyviai sode galės varžytis dėl gražiausios kaukės titulo, stebėti tradicinę kovą tarp žiemos ir pavasario atstovų Lašininio ir Kanapinio, skanauti riestainius, dešras, blynus ir kitą karštą maistą, išvaryti žiemą sudeginant Užgavėnių simbolį – Morę. Lankytojų pamėgtoje sūkynėje su rogėmis, kuri įrengta ant sodo tvenkinio ledo, bus pastatyta tradicinė „Bobos“ iškamša.

Organizatoriai prašo visų ateiti su kaukėmis, o jų neturinčius ragins nebrangiai įsigyti moksleivių pagamintas kaukes čia pat vietoje, prie įėjimo į Kauno botanikos sodą. Moksleiviai taip pat nenuobodžiaus – jiems Kauno mokyklų mokytojai surengs įvairių žaidimų, estafečių.

Užgavėnių šventę organizuoja VDU Kauno botanikos sodas, Aleksoto seniūnija ir Aleksoto bendruomenės centras. „Šiemet kartu su Aleksoto bendruomene norime pakviesti į mūsų renginį visus kauniečius ir miesto svečius. Tikimės, kad ir šįkart lankytojams patiks mūsų paruošta smagi šventinė programa“, – sakė botanikos sodo direktorė V. Mildažienė.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė