Berlyno kino festivalio mugėje – 7 lietuviški filmai (0)

Oranizatorių nuotr.

Oranizatorių nuotr.

Šiandien prasideda 63-iasis Tarptautinis Berlyno kino festivalis ir jo metu vykstanti Europos filmų mugė (European Film Market). Pirmą kartą vienoje didžiausių pasaulio kino mugių bus pristatyti net septyni lietuviški filmai. Kino profesionalų dėmesiui bus pateiktos keturios dokumentinės ir trys vaidybinės juostos.

Pasak Rolando Kvietkausko, Lietuvos kino centro (LKC) direktoriaus, rekordinis pristatomų filmų skaičius rodo, kad mūsų šalies kino kūrėjai turi idėjų, dirba vis produktyviau, o svarbiausia – turi kuo sudominti pasaulio kino industrijos atstovus.

„Lietuvoje jau subrendo talentingų kūrėjų karta, kuri drąsiai žvelgia į pasaulį ir nebijo nagrinėti kontroversiškų ir aštrių temų. Berlyno mugė mūsų kūrėjams gali tapti pirmąja stotele pakeliui į tarptautinius kino ekranus. Kiekvienas dėmesio sulaukęs filmas – tai ne tik reklama Lietuvos kinui, bet ir visai šaliai“, – teigia R. Kvietkauskas.

Tarp pristatomų filmų yra „Stebimi”, kuriuo atskleidžiamos šiandieninės Baltarusijos realijos: nuo protestų ir slaptų susitikimų sostinėje Minske su akylai stebimais opozicijos lyderiais iki kaimo kasdienybės – arkliais traukiamų vežimų ir rankomis nuimamo derliaus.

Kadras iš filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“

Kadras iš filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“

„Pokalbiai rimtomis temomis“ – filmas apie visas pasaulio tiesas, kurias kalba vaikai. Jie turi nuoširdų atsakymą į kiekvieną užduotą klausimą.

Filme „Tėvas“ atskleidžia vieno įdomiausių Sovietų Sąjungos nusikaltėlių Vido Zenono Antonovo portretą. Jis būdamas 71-erių vienuoliktą kartą tapo tėvu. Pagrindinis filmo herojus atveria savo namų duris.

Kadras iš filmo „Aurora“

Kadras iš filmo „Aurora“

Kino profesionalams bus rodoma ir daugelį tarptautinių festivalių aplankiusi bei geriausiu Europos fantastiniu filmu pripažinta „Aurora“. Pernai filmo premjera įvyko Karlovy Vary filmų festivalyje, kur jis pelnė specialųjį prizą. Jame pasakojama apie novatorišką mokslinį eksperimentą: tyrėjai stengiasi užfiksuoti ir perduoti informaciją tarp dviejų žmonių smegenų ląstelių jiems vienas kito nepažįstant. Tyrime dalyvaujantys Lukas ir komoje gulinti mergina Aurora sąmonės pasaulyje patiria stulbinantį nuotykį.

Europos filmų mugėje jau trečius metus iš eilės rengiamas nacionalinis kino stendas, kuriame bus pristatomi naujausi lietuviški filmai, kino industrija ir bendradarbiavimo su Lietuva galimybės. Stende taip pat planuojami oficialūs bei neformalūs renginiai, susitikimai su potencialiais užsienio partneriais.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė