Seimo Aplinkos apsaugos komitetas siūlo stabdyti skalūnų dujų projektą (2)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje nuspręsta Vyriausybei siūlyti stabdyti skalūninių dujų paieškas ir gavybą. Už daug ginčų keliančio projekto stabdymą ir tobulinimą balsavo 7 iš 10 komiteto narių. Vienintelis balsavęs prieš – aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Du komiteto nariai susilaikė.

Projektą siūloma tobulinti labiau atsižvelgiant į bendruomenės nuomonę ir į darbo grupę, vertinančią tokių tyrimų poveikį aplinkai įtraukti ir specialistą, kuris įvertintų ekonominį tokio projekto naudingumą. Aplinkos apsaugos komiteto nariai su kompanijos, ketinančios vykdyti skalūninių dujų žvalgybą, „Chevron“ atstovais susitiks tik kitą savaitę.

Priminsime, kad tuo pačiu metu prie Seimo vyko Vakarų Lietuvos rajonų gyventojų organizuojamas sankcionuotas mitingas „Ne – skalūninių dujų žvalgymui ir gavybai!“.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Rimantas OK:

    Reiškias taip, VAE sužlugdėme, nes reikia saugoti nuostabų gamtos kampeli kur stovi IAE. Giliavandenį uostą irgi beveik sužlugdėme, nes reikia saugoti nuostabų Melnaragės gamtos kampelį, kur dabar bomžynas (pernai ten man batus nukniso, basas parėjau). Skalūnines dujas socdemai su darbas parcija irgi baigia sužlugdyt, o bukapročiai mitinguotojai jiem dar padeda. Beliko dar dujų terminalą sužlugdyt, kad “išsaugoti” “nuostabų” Klaipėdos priemiesčių gamtos kampelį kaip kad saugome “nuostabius” Kauno priemiesčius niekaip neleisdami kasti anhidrito. Taip pat sužlugdykime ir būsimas elektros jungtis su Lenkija bei su Švedija saugodami “nuostabų” Baltijos jūros dugną.

    Visa tai yra tiesiog manipuliavimas visuomenės neišmanymu ir bukumu. O visuomenė tai nori gyventi kaip išsivystęs pasaulis – dejuoja dėl mažų pensijų, dėl prastos švietimo sistemos, darželių trūkumo, uždaromų gaisrinių ar ligoninių. Bet ūkininkauti savo šalyje nenori. Tai įsikalkite į galvą, streikuotojai, jei norite gyventi draustinyje, tai pirma atsisakykite elektros, automobilio ir visų kitų gyvenimo patobulinimų, ir negadinkit tualetinio popieriaus savo užpakaliams.

    • Tikrai reikia mastyti...?:

      Papildau žinutę. Esu nemažai keliavęs po Europą. Anglijoje šalia pilių pačiam pajūrio nacionaliniam parke stovi gražus dujų terminalas o aplinkui jaxtos … Prancūzijoje pravažiavau pro kelias AE kur greta gyvuliai gabosi ir aplink keliaujantys žmonės ir visiems DZIN tokie statiniai. O va Lietuvoje tiek išminčių tiek “kompetetingų” vertintojų – ypas korespondiūgos… matomai ne už dyką dirba…?, kad kol į valdžią ateinant dabartiniams komuniagoms su žaliūkais balsiais ir aplinkos komiteto tekintojais (pirmininkais) nebūtų pradėtas dujų terminalo LAIVAS GAMINT, tai 99,9 procentai ir dujų terminalo Lietubva būtų neturėjus ir milijardus kasmet rusijos gazpromui toliau mokėjus + koks sutapimas – kur tik STATYBA prieš kremliaus interesus – tai žalieji ir visokie kitokie SUPER SPECIALISTAI sėkmingai mirtinai Lietuvai reikalingas statybas sustabdo… na kaip pvz – VAE net su referendumu įtvirtino, kad NE VAE. Aišku kur kas ruseliams geriau kaip nakties metu jiems mūsiškė Kruonio HAE apkrauna Smolensko AE reaktorius negu apkraudinėtų savo naują VAE ir taip DVIGUBĄ pelnną Lietuva turėtų. Toliau Elektrėnų DUJŲ TURBINA, kurios 80 MW GALINGUMO eina į ežero gelmes, kai tuo tarpu ją pastačius Vilniuje ar Kaune tie 80MW šildytų UŽ AČIŲ MIESTUS. Tai gal vėl – ATSITIKTINĖ AMB su Elektrėnų direktorium Noreika – klaida? O gal todėl abudu puošiasi kremliaus ordinais…juk reik kažkaip už blizgučius savo “nuopelnais” kremliui atsilyginti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė