Prie Seimo rūmų įvyko piketas dėl skalūninių dujų (nuotraukos, video) (31)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilniuje, prie Seimo rūmų, šiandien, vasario 6 dieną, nuo ryto vyko Tauragės rajono gyventojų organizuojamas sankcionuotas mitingas „Ne – skalūninių dujų žvalgymui ir gavybai!“. Mitingas rengiamas Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio, svarstysiančio skalūninių dujų gavybos klausimus, metu.

Pagal įstatymą numatytu atstumu nuo Seimo rūmų su plakatais susirinko virš šimto piketuotojų. Juos palaikyti atėjo Seimo nariai: Aurelija Stancikienė, Linas Balsys, Algimantas Salamakinas. Tarp susirinkusiųjų buvo galima pamatyti įvairių organizacijų atstovų ir visuomenei žinomų žmonių.

Hidraulinio frakcionavimo metodu išgaunamų (ar žvalgybos) skalūninių dujų metu į gręžinį paduodamas iki 16 tūkst kub. m vandens smėlio ir chemikalų mišinys, kuriame yra kancerogeninių medžiagų tokių, kaip bendzolas, glikolio eteriai, toluenas ir t.t. Gręžiniuose atliekant horizontaliuosius smūginius sprogdinimus į paviršių patenka ne tik dujos, bet grįžta didelė dalis nuodingų lakių medžiagų ir itin kancerogeniškų, radioaktyvių chemikalų.  Didžiausias pavojus iškyla požeminiam ir paviršiniam gėlam vandeniui, nes geriamas vanduo yra aukštesniuose žemės sluoksniuose negu išgaunamos skalūninės dujos. Todėl niekas negali užtikrinti, kad avarijos metu ar po dideliu spaudimu grįžtantis turinys galimai neprasiskverbs pro uolienų plyšius ir taip užterš vandens klodus, rašoma piketuotojų spaudos pranešime.

httpv://youtu.be/yh5N6OW_YWA

httpv://youtu.be/a1XuskKkaCY

httpv://youtu.be/63k5_25i3Gg

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė