Į Lietuvą atvyko Ukrainos prezidentas (nuotraukos, video) (5)

Lietuvos ir Ukrainos vadovų susitikimas | Dž. G.Barysaitės nuotr.

Lietuvos ir Ukrainos vadovų susitikimas | Dž. G.Barysaitės nuotr.

Šiandien, vasario 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su į Lietuvą atvykusiu Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovyčiumi. Valstybių vadovai dalyvaus Šeštąjame Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Tarybos posėdyje.

Lietuvos ir Ukrainos vadovai aptars Ukrainos ir Europos Sąjungos santykius, dvišalius ryšius, ekonominį bendradarbiavimą. Taip pat bus kalbama ir apie rudenį Vilniuje vyksiantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą – tai vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos sąjungos Tarybai renginių.

Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Viktoras Janukovyčius pasirašys Strateginės partnerystės tarp Lietuvos Respublikos ir Ukrainos vystymo gaires 2013 – 2014 m.

Taip pat bus pasirašytas dvišalis Lietuvos ir Ukrainos susitarimas Dėl bendradarbiavimo psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės srityje.

S.Daukanto aikštėje grupelė visuomenei žinomo žmonių surengė piketą, palaikydami ukrainiečių tautą. Tarps susirinkusiųjų buvo poetas Vytautas Rubavičius, politinis bei visuomenės veikėjas Kazimieras Uoka, Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius ir kiti.

Visi jie išreiškė susirūpinimą dėl ukrainiečių kalbos išlikimo, korupcijos išsikerojimo, didelės Rusijos Federacijos įtakos.

 

httpv://youtu.be/Pchfz2pos1I

Papildyta 14:37 val.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos Prezidentas Viktoras Janukovyčius aptarė Ukrainos santykius su Europos Sąjunga ir dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

Pasak šalies vadovės, ES yra pasiryžusi pasirašyti Asociacijos sutartį su Ukraina, jei ši labai aiškiais ir konkrečiais veiksmais įrodys, kad sugeba gyventi ir veikti kaip europietiška valstybė.

„Ukraina yra svarbi Europos Sąjungai. Lietuva rėmė ir rems jos siekį eiti Europos integracijos keliu. Tačiau europinė Ukrainos ir jos žmonių ateitis yra tik pačios Ukrainos rankose“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovės teigimu, Ukraina yra padariusi nemenką pažangą, tačiau reikalingi tolesni žingsniai. ES Užsienio reikalų taryba 2012 m. gruodžio 10 d. išvadose pabrėžė, jog būtina tobulinti rinkimų sistemą, įvykdyti teisinės sistemos ir teismų reformą, garantuoti įstatymo viršenybę ir teismų nešališkumą, tęsti kitas svarbias vidaus reformas.

Prezidentė pabrėžė, jog ES ypač įdėmiai stebi politiniams oponentams iškeltas bylas. Jų eiga turės esminę reikšmę ES ir Ukrainos santykiams. Pasak šalies vadovės, selektyvus teisingumas apsunkina šalies dialogą su ES ir formuoja negatyvų politinį kontekstą. Nuo Ukrainos sugebėjimo išspręsti šias problemas labai priklausys Asociacijos sutarties su ES pasirašymo galimybė.

Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė, kad Ukrainos siekis persiderėti narystės Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) sąlygas yra precedento neturintis veiksmas, kuris mažina tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą Ukraina. Jis prieštarauja PPO dvasiai ir kelią grėsmę visai daugiašalei prekybos sistemai. „Tai neigiamas signalas Europos Sąjungai, kuris kelia abejonių ir dėl Ukrainos gebėjimų įgyvendinti Laisvosios prekybos susitarimo, kuris yra svarbi ES Asociacijos sutarties dalis, nuostatas“, – pabrėžė Prezidentė.

V.Janukovičius ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

V.Janukovičius ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva suinteresuota, kad Ukrainos Asociacijos sutartis su Europos Sąjunga būtų pasirašyta ir kuo anksčiau pradėtos taikyti jos Laisvosios prekybos (DCFTA) dalies nuostatos. Šių nuostatų taikymas mums aktualus, nes būtų suvienodinti muitų mokesčiai bei kiti tarifai. Tai paskatintų abipusę prekybą ir investicijas, padidintų jau 10 metų veikiančio šaudyklinio traukinio „Vikingas“ efektyvumą.

Prezidentų Tarybos posėdyje taip pat kalbėta apie bendradarbiavimo perspektyvas mokslo ir švietimo srityje, studentų mainų programas.

Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Viktoras Janukovyčius pasirašė Strateginės partnerystės tarp Lietuvos Respublikos ir Ukrainos vystymo gaires 2013-2014 metams. Taip pat buvo pasirašytas dvišalis susitarimas dėl bendradarbiavimo psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės srityje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė