Europinė Ukrainos politikos kryptis atvertų kelią naujam partnerystės etapui (1)

Algirdas Butkevičius

Algirdas Butkevičius

Šiandien, vasario 6 dieną, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovičiumi, su kuriuo aptarė dvišalį bendradarbiavimą bei kitus aktualius klausimus.

Lietuvos Vyriausybės vadovas su Ukrainos Prezidentu kalbėjosi apie Europos Sąjungos (ES) – Ukrainos Asociacijos sutarties pasirašymą. Premjero A.Butkevičiaus teigimu, Lietuva visapusiškai palaiko ES ir Ukrainos dialogą, siekiant pasirašyti šį susitarimą.

„Ukrainos Vyriausybė deklaruoja pasirinkusi europinės integracijos kryptį. Tačiau sėkminga Ukrainos eurointegracija pirmiausia priklauso nuo Ukrainos ryžto vykdyti politines, ekonomines, teisines reformas, užtikrinti demokratijos raidą. ES yra aiškiai pasisakiusi, kad Ukrainos sėkmė ir pažanga, siekiant politinės ir ekonominės integracijos, o kartu ir Asociacijos susitarimo pasirašymo, priklausys nuo to, kiek bus laikomasi bendrųjų demokratinių vertybių, ar bus reiškiama pagarba teisės viršenybės principui“, – po susitikimo sakė Ministras Pirmininkas.

Susitikimo dalyviai taip pat sutarė dalintis patirtimi energetikos politikos klausimais, teigiamai įvertino Ukrainos ir Lietuvos bendradarbiavimą ekonomikos bei transporto srityse.

„Vienu iš efektyviausių ir ilgalaikių santykių tarp Lietuvos ir Ukrainos pavyzdžių yra transporto sektorius. Šių metų vasario 28 d., minint geležinkelių projekto „Vikingas“ dešimtmetį, rengiama tarptautinė konferencija. Labai svarbu tęsti mūsų bendradarbiavimą šioje srityje“, – kalbėjo premjeras.

Lietuvos Ministro Pirmininko ir Ukrainos Prezidento susitikimo metu taip pat aptarta galimybė steigti nuolat veikiantį Lietuvos ir Ukrainos verslo forumą. Pasak premjero A. Butkevičiaus ir Ukrainos Prezidento V.Janukovičiaus, tai būtų efektyvus instrumentas stiprinant ekonominį šalių bendradarbiavimą ir verslo ryšius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė