Vilniuje siūloma skelbti gripo epidemiją (0)

GripasVilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai, įvertinę sergamumo gripu ir ŪVKTI eigą ir pobūdį – staigus ŪVKTI ir gripo sergamumo rodiklio didėjimas bei ženklus vaikų ir paauglių sergamumo augimas –  6-ąją šių metų savaitę rekomendavo Vilniaus savivaldybės teritorijoje skelbti gripo epidemiją ir vykdyti numatytas gripo profilaktikos ir kontrolės priemones.

Sergamumas išaugo staiga

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai praneša, kad praėjusią savaitę sergamumo rodiklis Vilniaus apskrityje siekė 153,75 (atv./10 tūkst. gyventojų), Vilniaus mieste – 154,71. Dėl gripo į ligoninę paguldyta 90 asmenų. Daugiau nei pusė jų – 52 yra vaikai ir paaugliai iki 17 metų amžiaus.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad epidemija skelbiama, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis viršija 100 atv. 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro 30 proc. visų atvejų. Vilniuje praėjusią savaitę gripo atvejai sudarė 7,8 proc.

Visgi lyginant praėjusios savaitės sergamumo duomenis su ankstesnėmis savaitėmis, matyti, kad gripo atvejų Vilniuje padaugėjo dvigubai – 4-ąją šių metų savaitę buvo diagnozuota 310 gripo atvejų, praėjusią savaitę – 645 gripo atvejai (apskrityje atitinkamai 612 ir 1210). Taip pat per savaitę žymiai išaugo vaikų ir paauglių sergamumas – nuo 144 vaikų ir paauglių (4-ąją savaitę) iki 238 (5-ąją savaitę).

Kaip elgtis epidemijos metu

Gripo epidemijos metu mokyklose veikla gali būti nutraukiama, jei kolektyve serga ir nelanko daugiau nei 20 proc. mokinių, atsižvelgus į epidemijos intensyvumą, atskiru nurodymu gali būti ribojami masinio žmonių susibūrimo renginiai.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad gripo epidemijos metu ypač svarbu laikytis higienos: vėdinti patalpas, baldų ir kitus paviršius kuo dažniau valyti drėgnuoju būdu, dažnai plauti rankas, kosint ir čiaudint prisidengti servetėle, laikytis saugaus atstumo nuo gripu sergančių asmenų (daugiau nei 1 metras).

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė