Karaliaučiaus studentai domisi Lietuvos istorija (0)

Karaliaučius (Kaliningradas)

Karaliaučius (Kaliningradas)

Vasario 4 d. Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Karaliaučiuje (Kaliningrade) įvyko susitikimas su lietuvių kalbos besimokančiais „Rytų Europos lingvistinio centro” studentais, kuriems buvo pristatytas režisieriaus Algimanto Puipos kino filmas „Dievų miškas”.

Kultūros atašė Romanas Senapėdis supažindino susirinkusius su filmo režisieriaus Algimanto Puipos ir romano „Dievų miškas” autoriaus Balio Sruogos kūryba ir biografijos faktais bei trumpai pristatė filmo siužetą. Atkreipė dėmesį, kad šio filmo rodymas yra skiriamas 46 Lietuvos šviesuolių, prieš 70 metų nacių suimtų ir išvežtų į Štuthofo koncentracijos stovyklą, atminimui.

Po filmo peržiūros vykęs pokalbis parodė studentų nuoširdų domėjimąsi Lietuvos istorija ir kultūra, suteikė jiems puikią progą pritaikyti įgytas lietuvių kalbos žinias.

Karaliaučiaus srities švietimo įstaigose lietuvių kalbos bei etnokultūros mokosi apie 800 moksleivių, o Kaliningrado Baltijos federaliniame I.Kanto universitete lietuvių kalbą studijuoja 75 studentai.

Kategorijos: Baltų žemėse, Istorija, Kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė