Sportininkai iš Sartų parsiveš ne tik gerą nuotaiką (0)

SartaiSeniai praėjo tie laikai, kai garsiųjų lenktynių eikliaisiais žirgais ant Sartų ežero ledo nugalėtojai kaip prizą parsiveždavo lašinių paltį, naujus pakinktus ar mineralinių trąšų maišą…

Turtinga šių lenktynių istorija liudija, kad pirmasis piniginis prizas Sartų lenktynių laimėtojui buvo įteiktas lygiai prieš 80 metų, 1933-aisiais, kai Žemės ūkio rūmai ėmė globoti renginį ir premijuoti greičiausiųjų žirgų šeimininkus.

„Džiaugiamės šiemet suformavę net 65 tūkstančių litų prizinį fondą, kuris bus išdalytas jau rytoj, vasario 2 dieną Dusetų hipodromo ledo take vyksiančių žirgų tradicinių lenktynių laimėtojams, – sako „Sartai 2013“ varžybų organizacinio komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Vidmantas Kanopa. – Ir sportininkus, ir lenktynių organizatorius maloniai nuteikė tas faktas, kad trejus metus nekitęs prizinio fondo dydis šiemet išaugo net 13 tūkstančių litų. Tai nemenka suma šiais laikais, kurios vertę pirmiausia pajus lenktynių „Sartai 2013“ nugalėtojai ir prizininkai“.

Didžiausias – 12 tūkstančių litų piniginis prizas atiteks šių lenktynių pagrindinės organizatorės – Lietuvos žemės ūkio ministerijos steigiamo „Didžiojo žiemos prizo“ laimėtojui.

Antras pagal dydį dar vieno lenktynių partnerio – UAB „Arvi ir Ko“ kartu su Žemės ūkio ministerija įsteigtas 8800 litų prizas, kuris atiteks ilgiausią visų lenktynių programoje – net 3200 metrų distanciją greičiausiai įveikusio žirgo vadeliotojui ir rungties prizininkams.

Po 7300 litų vertės piniginius prizus išsidalys net dviejų – Zarasų savivaldybės įsteigto „Zarasų krašto“ ir UAB „Vasaknos“ kartu su Žemės ūkio ministerija skiriamo „Dusetų krašto“ prizų laimėtojai.

Labai įtempta kova laukiama ir dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės kartu su ŽŪM įsteigto „Eikliojo žirgo“ prizo, kurio piniginė vertė – 7100 litų. Dėl jo kausis ir trasos rekordininkas Stanislovas Kėrys, kuris šioje rungtyje vadelios jau ne šį pasiekimą jam pelniusį Sakalą, o Švedijos žirgų augintojų pažibą „Saxon Westwood“, ir daugelio varžybų nugalėtojas ukmergiškis Kazys Trota, tramdysiantis Amerikos ristūnų veislės eržilą Valdovą, ir greitoji latvė Tatjana Martinsone su Salamandra, ir Sergejus Matvejevas su grynaveisliu prancūzų ristūnu Vamaro Castelets.

„Prizai, be abejo labai svarbu. Jie, kaip ir dera, bus įteikti nugalėtojams, tačiau esu daugiau nei įsitikinęs, jog rytoj iš Dusetų puikiausią nuotaiką išsiveš ne tik lenktynininkai, įvairių prizų laimėtojai, bet ir visi, apsilankę šioje šventėje“, – dėkodamas visiems renginio organizatoriams bei talkininkams, tarp jų ir Lietuvos kaimo tinklui bei Kaimo plėtros fondui, kurių indėlis puoselėjant ir gausinant Sartų tradicijas šiemet buvo itin svarus, patikino lenktynių šeimininkas, Zarasų rajono savivaldybės meras Arnoldas Abramavičius.

Legendomis apipinta žiemos šventė vasario 2-ąją į Dusetas neabejotinai pavilios dešimtis tūkstančių ištikimų jos gerbėjų. O kam dėl vienų ar kitų priežasčių nebus lemta šįkart ja pasidžiaugti, per daug irgi nereikėtų liūdėti. Mat renginio – Lietuvos ryto – televizija apie šias lenktynes ir jas gaubiančias įvairias atrakcijas ruošia valandinį reportažą, kurį ketina parodyti vasario 10 d. 15 val.

Žirgų lenktynių „Sartai 2013“ pagrindiniai prizai

Starto
laikas
Distancijos
ilgis
Prizo pavadinimas
Prizo steigėjas
Prizo piniginė
išraiška
12.15 val.
1609 m
Grafaitės Emilijos Pliaterytės prizas
Lietuvos sunkiųjų arklių
veislės augintojų asociacija
5000 Lt.
12.35 val.
1609 m
Lietuvos Respublikos Seimo prizas
Lietuvos Respublikos
Seimas ir ŽŪM
5000 Lt.
12.55 val.
1609 m
„Biržų žemtiekimo“ prizas
UAB „Biržų žemtiekimas“
ir ŽŪM
6500 Lt.
13.15 val.
2400 m
„Dusetų krašto“ prizas
UAB „Vasaknos“ ir ŽŪM
7300 Lt.
13.35 val.
1609 m
Tarptautinis Kūno kultūros ir sporto
departamento prizas
Kūno kultūros ir sporto
departamentas
6000 Lt.
13.55 val
2400 m
Tarptautinis „Zarasų krašto“ prizas
Zarasų rajono savivaldybė
7300 Lt.
14.15 val
1609 m
Tarptautinis „Eikliojo žirgo“ prizas
Lietuvos Respublikos
Vyriausybė ir ŽŪM
7100 Lt.
14.35 val.
3200 m.
Tarptautinis „Arvi“ prizas
UAB „Arvi ir Ko“ ir ŽŪM
8800 Lt.
15.00 val.
1609 m
„Didysis žiemos prizas“
Lietuvos Respublikos
žemės ūkio ministerija
12000 Lt.
Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė