Pirmieji lietuviški stalo žaidimai sukurti pagal lietuvių autorių knygas (0)

6fb88ba7a762e5f69a42b7_articleTuomet, kai esi mažas, mokslai ne galvoje, bet liaudies išmintis byloja: „Lenk  medį, kol jaunas“. Ko gero, nėra nieko nuostabesnio, nei mažyliai, kuriems kiekviena diena tarsi atradimas. Noras ištirti pasaulį toks didelis, kad belieka tik suteikti jam kuo daugiau būdų tai padaryti.

Tėveliai dažnai išgirsta savo atžalų smalsų klausimą „Kas tai?“. Ir tai daryti jie gali be galo daug kartų, juk aplink tiek visko neatrasto. Leidykla „Nieko rimto“ mažiesiems paruošė žaidimą, kurio pagalba jie patys galės atsakyti į iškilusius klausimus. Kieto kartono kortelėse su dailininkės Sigutės Ach piešinėliais mažyliai atras saulę, mėnulį, obuolį, katinėlį, mašinytę… Bet iš pradžių šie piešinėliai bus padalyti į dvi dalis. Ką daryti, jei sujungus pusę saulutės ir pusę mašinytės nesimato aiškaus piešinėlio? Reikia ieškoti kitos saulutės ir mašinytės dalies!

Jau ūgtelėjusiems vaikams, kurie jau žino, kas yra kas ir pradeda rūpėti kiti dalykai, pats laikas lavinti atmintį ir ugdyti fantaziją, nes kaip gi mes be jų gyvenime. Tai daryti taip pat geriausia žaidžiant. Žaidi sau ir nepastebi, kaip kyla vis daugiau smagių idėjų ir atsimeni vis daugiau ir daugiau.

Jungdami dviejų dalių dėliones, mažyliai ne tik lavins dėmesį, bet ir mokysis pažinti spalvas. O tuomet bus pats laikas į rankas paimti spalvinimo knygelę „Spalvink pieštukais“, iš kurios ir atkeliavo visi paveiksliukai. Tuomet bus galima išsiaiškinti, kokio geltonumo yra mėnulis ir kokio sūris, nes galvosūkio ir knygelės dailininkė kviečia pasaulį matyti spalvočiau. Gal net šokoladiškai.

Pažiūrėkite – kortelė su grybuku. Įdomu, kur slepiasi jos sesė dvynukė? Ji yra… čia! Tarp užverstų kortelių ieškokite dviejų vienodų ir patirkite atradimo džiaugsmą. Leidykla „Nieko rimto“ pristato savaip interpretuotą klasikinį atmintį lavinantį žaidimą –  „Kortelės dvynukės“.

Kortelėse – Ingridos Vizbaraitės pasakos „Karžygiuko istorija“ iliustracijų herojai, kuriuos piešė dailininkė Marija Smirnovaitė. Dėliodami korteles ne tik ieškokite dvynukių, bet mėginkite atkurti pasakos eigą, kurią perskaitysite lankstinuke dėžutės viduje arba sužinosite iš knygos „Karžygiuko istorija“.

O gal žvelgdami į korteles sukursite savo pasaką? Žodžiu, fantazijai ribų nėra, kaskart gali gimti vis kita ir kita pasaka. O ir žaidimo taisykles galima keisti tiek, kiek reikia, nėra jokių griežtų ribų.

Nepamirškime ir dar vyresnių vaikų, kurie jau nori tokių žaidimų, kuriuose jie galėtų išbandyti visus savo sugebėjimus, pradedant reakcija, baigiant loginiu mąstymu. Žaidimo „Mano draugai“ personažas krokodiliukas, skraidanti knyga, Кatytė Piksė ir kiti draugai – tai jau pažįstami ir mylimi dailininko ir rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus herojai, kurie šįkart kviečia susitikti kortiniame žaidime, kuris skatina skaityti, draugauti su knygomis, jas pažinti. Kortų herojai atkeliavo iš autoriaus knygų. Žiūrėdami į pavyzdines kortas, žaidėjai sudaro herojų grupes ir renka „draugų būrius“, kad laimėtų taškus. Kiekvienas stengiasi pademonstruoti savo pastabumą, reakciją ir loginį mąstymą. Tai linksmas ir įdomus žaidimas, įtraukiantis ne tik vaikus, bet ir kitus šeimos narius.

Na ir galiausiai – pasiruošti, dėmesio, „pirmyn“! Šis iš pirmo žvilgsnio nesudėtingas žaidimas gali būti keblus. Ir ko gero ne vaikams, o jų tėveliams.  „Skaičių lenktynės“ – nuotaikingas kortinis stalo žaidimas, kuris lavina reakciją ir matematikos gebėjimus. Žaidėjai stengiasi kuo greičiau atlikti kortų krūvelės viršuje nurodytą matematinį veiksmą ir uždengti jį rankose laikoma korta. Dėl intensyvaus žaidimo tempo žaibiškai keičiasi situacijos ir tai sukelia daug gerų emocijų. Atlikti matematinius veiksmus padeda kortose pavaizduoti vaikų mėgiami literatūros herojai – Karlsonas, Pepė Ilgakojinė, Mikė Pūkuotukas, Muminukas, Snifas. Juos piešė dailininkė Živilė Šimėnienė knygelei „Mažieji Laimiuko juokai“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė