Ministras J.Olekas: NATO operacija Afganistane išlieka vienu svarbiausių Lietuvos prioritetų (2)

Kam.lt nuotr.

Kam.lt nuotr.

Vasario 1 d. krašto apsaugos ministro Juozo Oleko susitikime su Lietuvoje viešinčiu NATO generaliniu sekretoriumi Andersu Fogu Rasmusenu (Anders Fogh Rasmussen) daugiausia dėmesio buvo skirta NATO operacijai Afganistane ir šį rudenį Lenkijoje ir Baltijos šalyse vyksiančioms NATO greitojo reagavimo pajėgų pratyboms „Steadfast Jazz“.

NATO generalinis sekretorius teigiamai įvertino Lietuvos indėlį į NATO vadovaujamą Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) operaciją Afganistane ir vykdomą kariuomenės transformacijos procesą, taip pat pažymėjo, kad laipsniškas krašto apsaugos sistemos finansavimo didinimas ir artėjimas prie 2 proc. nuo BVP yra būtinas Aljanso įsipareigojimų užtikrinimui.

Krašto apsaugos ministras susitikimo metu pabrėžė, kad dalyvavimas NATO operacijoje Afganistane išlieka vienu pagrindinių Lietuvos prioritetų.

„Misija Afganistane yra mūsų ilgalaikis įsipareigojimas, apimantis tiek mūsų karių, tiek civilių dalyvavimą. 2013 metų pabaigoje Goro provincijos kontrolė bus perduota Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms, o vėliau planuojame prisijungti prie tolimesnių NATO vadovaujamų mokymo misijų šioje šalyje“, – sakė J.Olekas.

Ministras J.Olekas pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus ir planuojamus renginius ir pakvietė NATO generalinį sekretorių atvykti į Vilniuje rugsėjo mėnesį  rengiamą ES gynybos ministrų susitikimą.

Susitikimo metu buvo aptartos ir šių metų lapkričio mėnesį Lenkijoje ir Baltijos šalyse vyksiančios NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybos pagal penktojo straipsnio scenarijų „Steadfast Jazz“. J.Olekas pažymėjo, kad šios pratybos yra svarbios ne tik dėl savo praktinės karinės reikšmės, bet ir kaip NATO matomumo ir žinomumo regione didinimas. Ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuvai yra labai svarbu, kad tokio pobūdžio NATO pratybos regione vyktų reguliariai.

Susitikime taip pat buvo aptarta NATO oro policijos misija Baltijos valstybėse, kurią A.F.Rasmussenas vertina kaip vieną geriausių išmaniosios gynybos (angl. smart defence) pavyzdžių Aljanse. Ministras J.Olekas padėkojo už asmeninę NATO generalinio sekretoriaus paramą šiai misijai ir patvirtino trijų Baltijos valstybių įsipareigojimą nuo 2015 m. didinti priimančios šalies paramą iki 5 mln. eurų.

Po pietų NATO generalinis sekretorius ir krašto apsaugos ministras lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur jiems bus pristatyta Aviacijos bazės infrastruktūra, NATO Saugumo investicijų programos lėšų panaudojimas bazės infrastruktūros atnaujinimui ir šių investicijų plėtros perspektyvos. Aviacijos bazėje NATO generalinis sekretorius taip pat susitiks su šiuo metu bazėje dislokuotais ir NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančiais Danijos karinių oro pajėgų kontingento kariais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė