Kauno simfoninio orkestro koncertuose – jaunieji talentai ir Bulgarijos Paganinis (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Vasario 1 d., penktadienį, 18 val., Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia į susitikimą su jaunaisiais bičiuliais – Kauno apskrities J. Naujalio muzikos gimnazijos moksleiviais, tarptautinių konkursų laureatais. Kiekvienais metais suteikiama galimybė gabiems vaikams pasirodyti su patyrusiu kolektyvu. Tai nepaprastai naudinga patirtis. Talentingi jaunieji klasikinės muzikos atlikėjai parengė brandžių menininkų vertą programą.

Grįžęs po sėkmingų gastrolių Helsinkyje su pasaulinio garso atlikėjais D. Chvorostovskiu ir dirigentu K. Orbelianu, Kauno miesto simfoninis orkestras tęsia sezoną ir kviečia į susitikimus su pripažintais menininkais ir jaunaisiais talentais.

Koncertas vyks Kauno valstybinėje filharmonijoje, jauniesiems talentams ir orkestrui diriguos Imantas Resnis. Programoje – W. A. Mozarto, P. Sarasate, F. Mendelsono, T. Albinoni, E. Lalo, J. S. Bacho, P. Čaikovskio, O. Respigi kūriniai.

Vasario 8 d. su Kauno miesto simfoniniu orkestru pirmą kartą pasirodys Bulgarijos Paganiniu vadinamas smuikininkas M. Hosenas (Mario Hossenas). Koncerto programa dedikuojama rusų kompozitoriui Piotrui Čaikovskiui. Orkestras atliks šio kompozitoriaus ketvirtąją simfoniją, o kartu su M. Hosenu (M. Hossenu) atliks P. Čaikovskio kūrybos perlą – koncertą smuikui ir orkestrui „D-Dur“. Smuikininkai vertina šį kūrinį kaip vieną gražiausių koncertų ir ne tik smuiko, bet ir orkestro repertuare.

Gimęs Plovdive, su orkestru debiutavo aštuonerių, vėliau tęsė studijas pas Vienos muzikos akademijos rektorių, prof. M. Fričenslagerį (Michalį Frichensclagerį). Už ypatingus meninius pasiekimus pelnė Austrijos kultūros ministerijos apdovanojimą. M. Hossenas koncertavo su Anglijos, „La Scala“ kameriniais, Vakarų Vokietijos „Rudfunk“, Linco Bruknerio, Pragos radijo, Osakos, Ankaros simfoniniais orkestrais, smuikininkas plojimais buvo sutiktas prestižinėse koncertų salėse. Jo atliekami N. Paganini koncertai, 24 Kaprisai ir L. Van Bethoveno sonatos buvo itin palankiai sutiktos kritikų ir publikos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė