Kauno miesto vadovai aplankė poeto B.Brazdžionio kapą (nuotraukos) (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Vasario 2-oji – poeto, laisvės šauklio, Kauno miesto garbės piliečio Bernardo Brazdžionio gimimo diena. Šį penktadienį, poeto 106-ojo gimtadienio išvakarėse, Petrašiūnų kapinėse esantį jo kapą aplankė miesto mero pavaduotojas Vytautas Vasilenko, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, rašytojai Aldona Ruseckaitė, Petras Palilionis, savivaldybės visuomenės atstovai.

Atvyko daug Kovo 11-osios gatvės bendrijos, Dainavos seniūnijos gyventojų. Jaunimui atstovavo Aleksandro Stulginskio mokyklos mokiniai. Atvykusieji prie B. Brazdžionio kapo padėjo gėlių, uždegė žvakių. Poeto pagerbimas prie jo ir žmonos kapo prasidėjo Lietuvos himnu.

„Šiandien atėjome prie žymaus poeto, laisvės šauklio B. Brazdžionio kapo. Nusilenksime jam – Kauno miesto garbės piliečiui, 106-ojo gimtadienio proga. Poetas gimė Pasvalio rajone, tačiau didžiąją gyvenimo dalį praleido Kaune, buvo Maironio muziejaus direktorius. Poetas, apdovanotas Dievo dovana, pirmuosius eilėraščius parašė dar mokykloje. Jo kūryboje dominuoja romantizmas ir realizmas, kovingi posmai, pasisakymai prieš okupantus jo kūryboje atsirado po 1940 metų. Visą gyvenimą poetas rašė apie Lietuvos laisvę“, – kalbėjo mero pavaduotojas V. Vasilenko.

„Tautiškumas, nacionalinės vertybės jo kūryboje persipina su kova už laisvę, todėl poetą ir vadiname laisvės šaukliu. Jo kūryba, atgimimo metais pasiekė plačiąją visuomenę. Dauguma eilėraščių tapo dainomis. Dabar jo kūryba jau prieinama kiekvienam moksleiviui, yra mokyklų programose. Už nuopelnus lietuvių literatūrai ir tautos įkvėpimą kovai dėl laisvės B. Brazdžioniui suteiktas Kauno miesto garbės piliečio titulas“, – prie B. Brazdžionio kapo teigė vicemeras.

Poeto eiles skaitė mokiniai ir Dainavos seniūnijos gyventojai. Kalbėjo rašytojai P. Palilionis ir A. Ruseckaitė, kuri pabrėžė, kad mums visiems brangi ne tik poeto kūryba, bet ir idėjos, kurių šviesoje galime sušilti, pasimokyti patriotizmo.

Lietuvos sąjūdžio Kauno skyriaus pirmininkas Raimundas Kaminskas, Dainavos seniūnas Alvydas Malinauskas taip pat akcentavo, kad poetas niekada neišsižadėjo kovos už Lietuvos laisvę idėjų.

„Poetas yra tikras patriotas, jo veikla – pavyzdys, kaip reikia mylėti Tėvynę“, – teigė kalbėjusieji.

Pirmadienį Kauno rotušėje B. Brazdžionio premija už knygą „Šešėlis JMM“ bus įteikta Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorei, rašytojai A. Ruseckaitei. Pirmoji B. Brazdžionio premija praėjusiais metais buvo įteikta rašytojui P. Palilioniui už knygą „Tautos šauklio aidai“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė