Katastrofos nuojauta: 62 procentai prancūzų Prancūzijoje nebesijaučia kaip namuose (26)

Triumfo arka Paryžiuje

Triumfo arka Paryžiuje mena laikus, kai prancūzai labiau pasitikėjo savo šalimi | T. Baranausko nuotr.

Sausio pabaigoje paskelbtos sociologinės apklausos duomenimis 62 procentai prancūzų nebesijaučia Prancūzijoje kaip namuose. Dar daugiau, 70 procentų, apklausos dalyvių pareiškė nuomonę, kad Prancūzijoje yra per daug užsieniečių, o 74 proc. mano, kad islamas yra nesuderinamas su Prancūzijos visuomene. 57 proc. prancūzų įsitikinę, kad Prancūzijoje išplitęs prieš baltuosius nukreiptas rasizmas.

Apklausos duomenimis, tik 29 proc. prancūzų mano, jog dauguma imigrantų, apsigyvenusių Prancūzijoje, yra gerai integravęsi į Prancūzijos visuomenę. 46 proc. apklaustųjų mano, kad bedarbystės lygis sumažėtų, jeigu būtų sumažinta imigracija.

90 procentų respondentų mano, kad pastaruoju metu nuosmukį patiria Prancūzijos ekonomika, 63 procentai pripažįsta ir Prancūzijos kultūrinės įtakos nykimą. 51 proc. respondentų apibendrina, kad Prancūzijos nuosmukis yra neišvengiamas. Taip pat 62 proc. prancūzų  mano, kad jų politikai yra korumpuoti, o 73 proc. netiki, kad Prancūzijos žurnalistai yra nepriklausomi ir tinkamai atlieka savo darbą. „Prancūzai, ar bent jau didžioji jų dauguma, atrodo, baiminasi dėl visko,“ – apklausos rezultatus komentuoja istorikas Mišelis Vinkokas (Michel Wincock).

Net 87 proc. prancūzų mano, kad Pranczijai reikia tikro lyderio, kuris atkurtų tvarką.

Tokius apklausos duomenis paskelbė kairiosios pakraipos Prancūzijos laikraštis „Le Monde“, apklausą atliko Žano Žoreso fondas (Fondation Jean-Jaurès), apklausęs apie 1000 žmonių.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

26 komentarai

 1. suomis:

  Geeeeeerrrraaaaaaaaiiii Nacionaliniam frontui yra galimybė užimti dominuojančią poziciją ateinančiuose rinkimuose.

 2. nugi:

  la la la la la la la, mums reikia naujo vado! ;DDD

 3. AS:

  Įspūdingi Skačiai. Turbūt prancūzai , nėra jau tokie niekam tikę.

 4. RR:

  Įspūdingi Skačiai. Turbūt prancūzai , nėra jau tokie niekam tikę.

 5. savanoris:

  Manau, kad prancūzai pradėjo mąstyti… Tai ką mačiau Prancūzijoje galiu tik patvirtinti, kad prancūzų baimės pagrįstos. Bet JIE JAU PRAREGI.

 6. tikras lietuvis:

  Pas mus lenkomanai daro ką nori.
  Pvz.:
  “Lenkai Vilniuje sausio 22 d. patys vieni surengė Laisvės žygį (Marsz Wolności) – nuo Lukiškių aikštės važiuojamąja Gedimino prospekto dalimi, trukdydami automobilių eismui, su želigovskiškomis konfederatėmis ant galvų ir lenkiškais patriotiniais plakatais atžygiavo prie Katedros.”
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/uz-lenku-ir-gudu-laisve-iki-paskutinio-lietuvio.d?id=60574541
  Jiems nereikia nei leidimų.

 7. Prusas:

  savaime nyksta ar yra jau 2000 metu naikinama baltoji rase?

 8. Steksė:

  Manyčiau kad 62 procentai ne prancūzų, o turėtų būti kad tiek Prancūzijos gyventojų nesijaučia kaip namie. Prancūzijoje prancūzais yra vadinami visi turintys tos šalies pilietybę, kaip kad JK visi turintys pilietybę vadinami britais. Lietuvos atveju, visi šalies piliečiai, tai yra rusai, žydai, lenkai, turkai, gruzinai, karaimai, totoriai, latviai, vokiečiai, estai, gudai, anglai, suomiai būtų vadinami lietuviais, jų net nebandant išskirti, mūsų ir šių tautų laime pas mus Lietuvoje taip dar nenutiko, išskyrus pavienius DELFI svetainėje atvejus, kada kitataučiai vadinami lietuviais. Nors tai nestebina, ta interneto svetainė visada propogavo ir propoguoja keistenybes ir svetimybes 🙂

 9. Saulius Kulvičius-tautininkas:

  Tautos parazitams nepatinka tautinis jaunimas. Jiems tai prekė.Rinkos ekonomikai Lietųva-kliūtis-reliktas. Nepatinka,- išvažiuok .Tautų naikinimo mėsmalė. Kita sistema,o dainos tos pačios “Apsistosim kai raudonu žiedu visa žėmė skaisčiai sužydės”.

 10. Sarunas:

  Tokius straipsnius gerokai sustiprina nuoroda į originalą (tinklalapį, kuriame yra pateikti apklausos duomenys).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė