Šiauliuose atidarytas Nacionalinių lėlių muziejus (1)

carytowndollsandbears.com nuotr.

carytowndollsandbears.com nuotr.

Vakar, sausio 30 d., Šiaulių turizmo informacijos kaimynystėje atidarytas unikalus šalyje Nacionalinių lėlių muziejus, kuriame per 800 lėlių ekspozicija. Tai šiaulietės pedagogės, kraštotyrininkės ir keliautojos Elvyros Balčiūnaitės surinktos lėlės.

Viešnios iš viso pasaulio

Nacionalinių lėlių muziejus duris atvėrė pėsčiųjų bulvare, prie Turizmo informacijos centro. Muziejaus lankytojai jau dabar gali išvysti lėlių beveik iš 100 pasaulio šalių. Lėlių kolekcionierė E. Balčiūnaitė atskleidė, kad netrukus muziejaus ekspozicija bus papildyta – lėlės atstovaus per 115 šalių.

Savo tautoms atstovauja ne tik nacionaliniais kostiumais apsirengusios lėlės, bet ir garsiausi personažai. Pavyzdžiui, Čekija turi kareivį Šveiką, Ispanija – riterį Don Kichotą. Viena stiklinė lentyna skirta Anglijos karaliui Henrikui VIII ir šešioms jo žmonoms.
Pedagogė nacionalines lėles pradėjo rinkti nuo 1976-ųjų. Užsidegė šia veikla, kai gavo dovanų latvišką pasakų herojų Lačplėsį. Daugybę pasaulio šalių aplankiusi moteris iš visur parsiveždavo po originalią nacionalinę lėlę.

Muziejuje yra įvairiausių lėlių, pagamintų iš medžio, molio, audinių ir kitokių medžiagų ir beveik visų Europos šalių, taip pat Naujosios Zelandijos, Mongolijos, Afganistano, Čiukotkos. Per 800 lėlių vos telpa muziejaus patalpose.

Domėsis daugiau turistų

Atidaryme dalyvavęs miesto meras Justinas Sartauskas pasakojo, kad dar pernai E. Balčiūnaitės lėlių kolekciją taikėsi „nugvelbti“ Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Prieš metus kolekcininkė dar nežinojo, kur bus įkurtas jos dovanotų lėlių muziejus, tačiau norėjo, kad dešimtmečius rinktos lėlės liktų arčiau jos, Šiauliuose. Išeitį rado Danutė Mažeikaitė, Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė, buvusi Šiaulių turizmo informacijos centro vadovė. Įsteigtas muziejus, kuriam patalpas suteikė Savivaldybė.

D. Mažeikaitė sakė, kad nuo šiol turistams iš užsienio turės ką pasakyti apie Šiaulius ir nesumeluos: „Šiauliuose yra tikra muziejų gatvė“. Vilniaus gatvėje įsikūrę unikalūs Radijo ir televizijos, Dviračių, Fotografijos muziejai dabar turi dar vieną ypatingą kompanioną – Nacionalinių lėlių muziejų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė