Premjeras Briuselyje aptarė pirmininkavimo ES prioritetus ir naująją finansinę perspektyvą (0)

A.Butkevičius

A.Butkevičius

Briuselyje viešintis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Hermanu van Rampu (Herman Van Rompuy) bei Europos Komisijos (EK) Pirmininku Chose Manueliu Barosu (José Manuel Barroso). Susitikimuose su aukščiausiais Europos Sąjungos (ES) institucijų vadovais premjeras pristatė pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus bei aptarė temas, susijusias su nauja ES finansine perspektyva.

Kalbėdamas apie energetiką, premjeras informavo ES institucijų vadovus apie Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo proceso problemas ir pažymėjo, jog Lietuvai būtini bent 500 mln. litų, siekiant užtikrinti sėkmingą ir saugų IAE uždarymą.

„Lietuva sprendžia su IAE uždarymu susijusias problemas. Manome, jog uždarymo procesas stringa dėl abiejų sutarties pusių veiksmų. Ieškome išeities ir tikimės, jog sprendimus pavyks rasti iki kovo pabaigos“, – susitikimuose teigė Ministras Pirmininkas.

Diskutuojant dėl būsimos ES finansinės perspektyvos Lietuvos Vyriausybės vadovas priminė, jog Lietuva laikosi savo pozicijos dėl Sanglaudos fondo lėšų didinimo ir išmokų žemdirbiams suvienodinimo.

Trijų dienų vizitą Briuselyje premjeras baigs ketvirtadienį. Rytoj numatyti Vyriausybės vadovo susitikimas su Europos Komisijos nariu Algirdu Šemeta, po kurio Ministras Pirmininkas išvyks į Vilnių.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė