VMVT kaltina UAB „Rimi Lietuva“ nutylėjus apie galimai žiurkių nuodais užnuodytus saldumynus (1)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lenkiją ir kaimynines šalis ant kojų sukėlęs skandalas dėl saldumynų kaip įtariama užkrėstų žiurkių nuodais dar nesibaigė.

Sausio 28 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išplatino pranešimą, kuriame teigė,  kad vykdant patikrinimus dėl Lenkijos konditerijos įmonės pagamintų ir išplatintų nesaugių saldumynų, buvo patikrintas ne tik prekybos tinklą „Rimi“, bet ir turgavietės, prekyvietės ir kitos prekybos vietos. Inspektoriai rinkoje neaptiko galimai užterštų saldumynų, nuo 2012 lapkričio 22 dieną pagamintų Lenkijos „Magnolia Sp. z o. o.“ įmonėje.

Elektrėnų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba laikinai sustabdė visus gamintojo ,,Magnolia Sp. Z o. o.“ produktus, kuriuos buvo įsivežęs „Rimi“ prekybos tinklas. Patikrinimo metu uždrausta prekiauti vafliais su pieniniu kremu „Poesia“ (653,94 kg), kurie buvo nurodyti Lenkijos paskelbtame pranešime. Taip pat sustabdyta prekyba galimai nesaugia to paties gamintojo produkcija – 616,14 kg vaflių su lazdynų riešutų kremu „Poesia“ ir 655,2 kg vaflių su kakavos kremu „Poesia“. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugius saldumynus perdavė pranešimą Europos Komisijai Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinimo metu nustatė, jog įmonė UAB „Rimi Lietuva“ buvo gavusi pranešimą iš Latvijos tiekėjo dėl vaflių su pieniniu kremu „Poesia“ išėmimo iš prekybos, tačiau apie nesaugų maisto produktą nepranešė ir neinformavo pirkėjų dėl įsigytų galimai nesaugių gaminių.

„Pagal Europos ir Lietuvos teisės aktus, siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą, įmonės kartu su kontrolės institucijomis bendradarbiauja atliekant veiksmus, leidžiančius išvengti arba sumažinti pavojų, kurį gali sukelti jų tiekiami maisto produktai. Tais atvejais, kai produktai pasiekia vartotojus, įmonės nedelsiant privalo informuoti pačius vartotojus ir kontrolės institucijas“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Aušra Išarienė.

Gauta informacija, kad minėta Lenkijos kompanija „Magnolia Sp. Z o. o.“ vykdė ir pašarų žaliavų gamybą. Įmonės patikrinimo metu buvo rasta 2 488 kg pašarų, kurių gamybai buvo naudojami tie patys pieno milteliai. Nustatyta, kad žaliavos pašarams buvo išplatintos tik Lenkijoje ir Olandijoje.

Lenkijos oficialiame pranešime teigiama, kad iki šių metų sausio 25 dienos verslininkai iš rinkos surinko 6 456 kg įtartinų šių produktų. Taip pat pranešė, kad dar nėra gavę informacijos apie apsinuodijimą galimai nesaugiais saldumynais.

Paskutiniais duomenimis, nesaugūs lenkiški saldumynai buvo išplatinti Belgijoje, Bulgarijoje, Latvijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Čekijoje ir Švedijoje.

UAB „Rimi Lietuva“  neigia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimus apie tai, kad įmonė apie nesaugius maisto gaminius nutylėjo. p

„Sausio 17 dieną gavome iš gamintojo Magnolija pranešimą sustabdyti prekybą viena rūšimi vaflių su pieniniu kremu Poesija dėl to, jog sudėtyje yra neatitikimai, rasta priemaišų. Kokių – detalizuota nebuvo. Iš karto blokavome šią prekę ir nuo tos dienos vafliai iš galimai įtartinos siuntos mūsų prekybos centruose buvo neparduodami. Sausio 23 d. iš žiniasklaidos išgirdę apie galimas pavojingas priemaišas, dar kartą papildomai patikrinome ir užtikriname, kad mūsų centruose jų įsigyti neįmanoma. Taip pat iš prekybos išėmėme ir dar dvi to paties gamintojo vaflių rūšis, nors jos ir nebuvo iš galimai pavojingos siuntos. Siekdami išvengti bent menkiausios rizikos, žinią apie galimai pavojingą prekę bei raginimą ją grąžinti išplatinome  žiniasklaidoje, visose parduotuvėse, internetiniame puslapyje iš karto, kai tik sužinojome. Norime pabrėžti, jog į šį įvykį žiūrime ypač atsakingai ir tariamės su Veterinarijos tarnyba, ką galėtume nuveikti kartu, spręsdami tokias problemas ateityje“, – rašoma šiandien, sausio 29, žiniasklaidai išplatintame „Rimi Lietuva“ komentare apie nesaugius lenkiškus saldumynus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė