Spėjimai dėl pieno miltelių užkrėtimo žiurknuodžiais pasitvirtino (0)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo papildomą informaciją iš Europos Komisijos dėl Lenkijos gamintojo „Magnolija Sp. Z o. o.“ galimai nesaugių konditerijos produktų, apie kuriuos buvo paskelbta Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Lenkijos prokuratūra, vykdanti šio atvejo tyrimą, paviešino atliktų laboratorinių tyrimų rezultatus. Nustatyta, kad svetimkūniai, aptikti pieno milteliuose, naudotuose konditerijos gamyboje – nuodinga cheminė medžiaga bromadiolonas. Ši medžiaga iš tikrųjų naudojama žiurknuodžių gamyboje.

Valstybinė Lenkijos higienos inspekcija pateikė prašymą prokuratūrai leisti paviešinti laboratorinių tyrimų rezultatus Europos Komisijai per Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą. Pasak Lenkijos specialistų, nustatytos granulių koncentracijos nekelia realios grėsmės žmonių sveikatai ar gyvybei, be to, trūksta faktinių įrodymų, kiek šių svetimkūnių su pieno milteliais pateko į konditerijos produktus. Lenkijos atsakingos institucijos pranešė, kad naujų produktų su užkrėstais bromadiolonu pieno milteliais nebuvo pagaminta.

Siekiant apsidrausti nuo nekokybiškos produkcijos patekimo vartotojams, visi galutiniai maisto produktai, kurių gamybai buvo panaudoti minėtos partijos (202) pieno milteliai, pašalinti iš rinkos. Tai atlikta visose valstybėse, į kurias buvo importuoti šie galimai nesaugūs lenkiški saldumynai. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išsiuntė ištirti šių galimai nesaugių lenkiškų saldumynų mėginius ištirti ES laboratorijoje „Eurofin“.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos prašymu, Lenkija pateikė visų verslo operatorių sąrašus, kurie gavo šią produkciją (kurios gamybai buvo panaudoti 202 partijos pieno milteliai). Ši Lenkijos higienos inspekcijos per RASFF sistemą pateikta informacija buvo paskelbta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklapyje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Lietuvoje laikinai uždrausta prekiauti visa Lenkijos įmonės ƒ„Magnolia Sp. Z o. o.“ pagaminta produkcija.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė