Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleivė pripažinta geriausia Lietuvos jaunąja vertėja (0)

Lkrm.lt nuotr.

Lkrm.lt nuotr.

Šiandien, sausio 28 d., paskelbti 27 Europos Komisijos kasmetinio jaunųjų vertėjų raštu konkurso „Juvenes Translatores“, skirto vidurinių mokyklų moksleiviams, laureatai. 2012 m. lapkritį surengtame konkurse dalyvavo daugiau kaip 3 000 moksleivių iš 750 Europos Sąjungos mokyklų. Konkurse Lietuvai atstovavo 12 mokyklų, iš viso 60 moksleivių.

Nugalėtojai – iš kiekvienos šalies po vieną – bus pakviesti į balandžio 11 d. Briuselyje vyksiančias apdovanojimo iškilmes. Komisijos narė Androla Vasiliou (Androulla Vassiliou) įteiks prizus, ir jie galės susipažinti su Komisijos vertėjais bei jų darbo aplinka.

Lietuvą atstovaus iš anglų į lietuvių kalbą vertusi Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleivė Giedrė Pupšytė, kurią parengė anglų kalbos mokytoja Danguolė Naujokienė. Ji pripažinta geriausia jaunąja vertėja iš Lietuvos.

Konkurso laureatė G.Pupšytė tvirtina, kad užsienio kalbų žinios praverčia ir keliaujant, ir savoje šalyje, ir kad kalbos – neatsiejama jos gyvenimo dalis. G.Pupšytė mokykloje mokosi anglų ir rusų kalbas, o savarankiškai – dar ir ispanų kalbą.

Konkursas pirmą kartą surengtas 2007 m., o jo populiarumas nuolat didėja. 2012–2013 m. į konkursą užsiregistravo beveik 1 750 mokyklų – kompiuteriu atsitiktine tvarka atlikus atranką šis skaičius dėl logistinių priežasčių buvo sumažintas iki 750. Konkursas turi specialų tinklą, kuriame naudodamiesi „Facebook“, „Twitter“ ir tinklaraščių programomis tarpusavyje bendrauja moksleiviai, mokytojai ir specialistai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė