Teismas: Šalčininkų r. savivaldybė privalo pakeisti gatvių pavadinimų lenteles (5)

T.Vinicko nuotr. (DELFI)

T.Vinicko nuotr. (DELFI)

Šiandien, sausio 28 dieną, teismas paskelbė sprendimą dėl gatvių pavadinimų Šalčininkų rajone. Teismas pradėjo nagrinėti bylą, po to, kai gavo Vyriausybės atstovo skundą dėl gatvių pavadinimų nevalstybine kalba.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą pagal Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje prašymą Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui dėl įpareigojimo pakeisti Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančias gatvių pavadinimų lenteles, nusprendė tenkinti pareiškėjo prašymą.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, priėjo išvadą, kad Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius neteisėtai ir nepagrįstai atsisakė vykdyti Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje reikalavimą pakeisti gatvių pavadinimų lenteles į Lietuvos Respublikos įstatymus ir teisės aktus atitinkančias lenteles, todėl Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje prašymą tenkino ir įpareigojo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorių per vieną mėnesį nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pakeisti Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančias gatvių pavadinimų lenteles Šalčininkų rajono savivaldybės gyvenvietėse: Kalesninkuose Jono Pauliaus II, Bažnyčios ir Žaliojoje gatvėse, Daugidonyse Saulėtojoje gatvėje, Purvėnuose Pasienio, Žaliojoje, Naujojoje, Saulėtojoje gatvėse, Mantviliškėse Naujojoje ir Gėlių gatvėse, Eišiškėse Vilniaus, Naujojoje, Pirties, Ligoninės, Vasario 16-osios, Turgaus, Bažnyčios, Dainavos ir Aušros gatvėse bei Varėnos plente, Dieveniškėse Vilniaus, Geranionių, Naujojoje, Subotnikų, Girininkijos, Aido ir Ašmenos gatvėse, Jašiūnuose Saulėtojoje, Sodų, Pušų, Lydos, Kaštonų, Naujojoje gatvėse, Žagarinėje Macelių gatvėje, Jašiūnų geležinkelio stotyje Rūdninkų, Stoties, Upės ir Gėlių gatvėse, Turgeliuose Vilniaus gatvėje ir Naujajame skersgatvyje, Šalčininkėliuose Žaliojoje ir Naujojoje gatvėse, Pabarėje Pušų, Sodų ir Lauko gatvėse, Tetėnuose Vilniaus ir Miško gatvėse, Baltojoje Vokėje Naujojoje, A. Mickevičiaus, T. Kosciuškos ir Žaliojoje gatvėse, Rūdninkuose Bažnyčios, Medžiotojų ir Karališkojo Trakto gatvėse, į atitinkančias Valstybinės kalbos įstatymo ir Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, pakeitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašo reikalavimus, t. y. tokias, kuriose būtų nurodyti Registrų centre įregistruoti gatvių pavadinimai lietuvių kalba.

Pernai Vyriausybės atstovas nustatė, kad Šalčininkų rajone, daugiau nei dešimtyje gyvenviečių, greta gatvių pavadinimų lietuvių kalba kabo lentelės ir lenkų kalba. Vyriausybės atstovas kreipėsi į Šalčininkų rajono savivaldybę, prašydamas pakeisti Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančias gatvių pavadinimų lenteles.

Nesulaukęs atsakymo, atstovas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Pagal Valstybinį kalbos įstatymą gatvių pavadinimai turi būti nurodyti tik lietuvių kalba.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

5 komentarai

 1. na ir naivuoliai...:

  jus manot, kad nuims tas lenteles? ech, naivuoliai… 🙁

 2. Lamatas:

  čia toks žaidimas …negalima ,bet jei labai norisi tai galima

 3. Galindas:

  Na, jaunime imkitės ir padėkite nuplėšti šias lenteles, taip padėsite Šalčininkų administracijai įvykdyti įstatymų reikalavimus. Būtų gerai, kad tą atliktų vietinis jaunimas. Ir parodytų, kad sovietinis mentalitetas nepraeis.

 4. ...:

  Nereikia jokių plėšinėjimų. Reikia Seime priimti įstatymą, kad lentelės iškėlimas svetima kalba yra sunkus nusikaltimas. Jei po pusmečio dar bus lentelių, priimti įstatymą, kad tai ypač sunkus nusikaltimas. Ir tegul tie lenkai su visa Lenkija cypia ir žviegia visais balsais. Kiek gali tęstis ta betvarkė.

 5. krabo zingsniu:

  toks sprendimas tik visiems primine kokia musu valstybe neigali…tos lenteles kabo maziausiai 5 metus…na pries tiek metu man teko pirma karta apsilankyti tame regione…dabar priimamas sprendimas,kuris aisku bus apskustas…iki to laiko ,kol vyriausias administracijos teismas isnagrines byla,naujoji dauguma gal jas ir legalizuos.jei ne tai yra auksciausiasis teismas…po to lauksim kada bus pradetos det baudos…po to kol antstoliai savo uzpakalius pajudys.o cia ziurek pasikeitusi politine padetis pasaulyje ir Lenkijos kariuomene jau tame rajone…ir visas sitas Lietuvos teisetvarkos cirkas tampa bereiksmis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė