Sergamumas gripu Lietuvoje auga, vis daugiau rajonų ruošiasi skelbti epidemijas (0)

efoto.lt, Sauliaus nuotr.

efoto.lt, Sauliaus nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje grėsmingai auga, epidemijos apima vis daugiau šalies teritorijų. Gripo epidemija šiandien paskelbta Kazlų Rūdos savivaldybėje, rytoj epidemija bus skelbiama Marijampolės ir Ukmergės rajonuose, netrukus gripo epidemiją planuojama skelbti Alytaus mieste ir rajone, Lazdijų, Akmenės, Joniškio, Radviliškio rajonuose.

Praėjusią savaitę gripo epidemijas paskelbtos Kaune, Prienų bei Rokiškio rajonuose.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI 4-ąją šių metų savaitę siekė 138,4 iš 10 tūkst. gyventojų. Ankstesniąją, 3-ąją metų savaitę, šis sergamumo rodiklis siekė 89,6 atv. /10 tūkst. gyventojų.

Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis buvo beveik tris kartus mažesnis. Jis siekė 47,89 atv. /10 tūkst. gyventojų.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 3-osios metų savaitės duomenimis, registruotas didesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI visose šalies administracinėse teritorijose. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 4-ąją savaitę registruotas Tauragės administracinėje teritorijoje (71,99 atv./ 10 tūkst. gyventojų), o didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje (188 atv./ 10 tūkst. gyventojų).

Lietuvoje praėjusią savaitę į gydymo įstaigas dėl gripo kreipėsi 969 pacientai, į ligoninę paguldyti 407 asmenys, iš jų 212 asmenų iki 18 metų. 3-ąją savaitę dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 177 asmenys.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, apie didėjantį gripo viruso plitimą pranešė 17 šalių. Stebimas didžiausias laboratorijose išskirtų gripo virusų skaičius per pastarąsias dvi savaites.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad gripui būdinga staigi ligos pradžia, aukšta temperatūra (didesnė nei 38 °C), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Retai pasitaikantys gripo simptomai yra šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas.

Specialistai primena, kad dar nevėlu skiepytis nuo gripo. Jei gyvenate ar dirbate gripo epidemijos apimtame rajone, dėl skiepų reikėtų pasikonsultuot su savo šeimos gydytoju. Taip pat rekomenduojama:

• Dažnai plauti rankas;

• Vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;

• Vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;

• Kosint ir čiaudint prisidengti burną;

• Neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;

• Gerai vėdinti patalpas;

• Susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose.

Daugiau informacijos apie gripą rasite interneto svetainėje ulac.lt

Parengė Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Eglė Paužaitė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė