„Sartai 2013“ jau laukia sportininkų ir žiūrovų (0)

Sartulenktynes.lt nuotr.

Sartulenktynes.lt nuotr.

Nors žirginio sporto mėgėjų nekantriai laukiamos tradicinės lenktynės „Sartai 2013“ vyks tik šį šeštadienį, vasario 2-ąją, renginio organizatoriai tvirtina nors ir šiandien galintys priimti Dusetose kelias dešimtis tūkstančių žiūrovų bei sportininkus.

„Dusetų žirgyno hipodrome vyksiančioms lenktynėms jau esame pasirengę, – lenktynių spaudos centrą – Viešųjų ryšių agentūrą „Visus Bonus“ pirmadienį informavo lenktynių organizacinio komiteto narys,  „Lietuvos žirgyno“ direktorius Edgaras Jeninas. – Neprisimenu tokių palankių metų, kai buvo giedra ir kaip pagal užsakymą spaudė toks šaltukas, kokio būtent reikia norint hipodrome suformuoti aukštos kokybės ledą. Todėl prognozuoju, jog jis bus labai greitas, o žiūrovai galbūt galės džiaugtis naujais greičio rekordais.“

Kad pirmąjį vasario šeštadienį Dusetas vėl užplūs dešimtys tūkstančių žirginio sporto entuziastų, neabejoja niekas. Tačiau kaip ir kiekvienais metais daugeliui, ypač iš tolimesnių rajonų susiruošusių pažiūrėti šio unikalaus, nacionaline švente pretenduojančio tapti renginio, nejučia iškils dilema, kokį kelią, nebūtinai trumpiausią ir tiesiausią, rinktis, kad be kliūčių atsidurtum šalia Dusetų esančio žirgyno hipodrome, kur vyks tradicinės žirgų lenktynės ir aplink kurį jau nuo pat ankstyvo ryto šurmuliuos prekybininkų bei nacionalinio paveldo puoselėtojų mugė.

„Važiuokite tik mūsų rekomenduojamais, gerai prižiūrimais ir valomais keliais bei venkite ne tokio intensyvaus eismo ar vietinės reikšmės keliukų, nekeliančių didesnių problemų vasarą ir galinčių tapti tikrais spąstais žiemą, ypač jei lenktynių išvakarėse snigtų ar pustytų, – sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius Skirmantas Skrinskas. – Utenos regiono kelių priežiūros ir valymo technika lenktynių išvakarėse bus sutelkta mūsų rekomenduojamuose keliuose, kuriems ir skirsime išskirtinį dėmesį. Tačiau visgi norėčiau priminti, jog žiema yra žiema, todėl rengiantis į kelionę būtina numatyti tam tikrą laiko rezervą“.

Kelių, kuriuos vykstantiems į lenktynes Dusetose ar grįžtantiems po jų siūlo Lietuvos automobilių kelių direkcija, sąrašas:

vykstantiems iš Vilniaus arba per Vilnių:

Vilnius–Utena–Daugailiai–Dusetos (keliai Nr. A14, Nr. A6, Nr. 178);

vykstantiems iš Kauno arba per Kauną:

Kaunas–Ukmergė–Utena–Daugailiai–Dusetos (keliai Nr. A6, Nr. 178);

vykstantiems iš Panevėžio arba per Panevėžį:

Panevėžys–Kupiškis–Rokiškis–Obeliai–Bradesiai–Dusetos ir, jeigu nekils pūgos, Rokiškis–Jūžintai–Dusetos (keliai Nr. 122, Nr.117, Nr. 178, Nr. 3607, Nr. 3610);

vykstantiems per Švenčionis, Ignaliną:

Švenčionys–Ignalina–Dūkštas–Degučiai–Dusetos (keliai Nr. 102, Nr. 179);

vykstantiems per Zarasus:

Zarasai–Bradesiai–Dusetos (keliai Nr. 117, Nr. 178).

Žirginio sporto šventė Dusetose – atsakingas egzaminas ne tik kelininkams, bet ir šalies policijai bei saugos tarnyboms, užtikrinančioms viešąją tvarką masinio renginio metu.

„Vasario 2-ąją ypatingą dėmesį skirsime eismo saugumui ir viešajai tvarkai užtikrinti ne tik varžybų prieigose, bet ir visuose čia nurodytuose keliuose, vedančiuose į Dusetas ir iš jų. Eismo saugumo ir viešosios tvarkos užtikrinimui bus pasitelktos gausios policijos pajėgos iš Utenos ir Panevėžio apskričių policijos komisariatų, Lietuvos kelių policijos tarnybos, numatytos ir bus vykdomos bendros policinės priemonės kartu su Latvijos Respublikos policijos pareigūnais“, – sakė Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybos Masinių renginių ir ekstremalių situacijų koordinavimo skyriaus viršininkas Saulius Kazlauskas.

Sportininkų ir žiūrovų saugumą užtikrins ne tik saugos tarnyba, bet ir gausus būrys tvarkdarių, padėsiančių varžybų organizatoriams nukreipti transporto srautus, palaikyti tvarką automobilių pastatymo, kuris ir šiemet bus nemokamas, aikštelėse. Bendrai šio renginio saugumu rūpinsis per 100 policijos, saugos tarnybų ir tvarkdarių atstovų.

Žinia, net ir padedant pulkams pareigūnų kamščiai keliuose ar varžybų prieigose neišnyks savaime, jei dešimtys tūkstančių žiūrovų į šventę plūstelėtų vienu metu. Todėl organizatoriai kviečia geriausias vietas lenktynių stebėjimui užsiimti anksčiau. Juolab, kad pati šventė Dusetose pradės šurmuliuoti jau 8 val. O anksčiausiai atvykę turės daugiau laiko bei galimybių ne tik  lauktuvėms išsirinkti, bet ir patiems pamaloninti gomurį nacionalinio paveldo patiekalais bei gėrimais, kurių čia tikrai nestigs.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė