Lietuvės filmo premjera – garsiausiame Švedijos kino festivalyje (0)

Filmo režisierės su filmo herojais ir jų antromis pusėmis. „Facebook“ nuotr.

Filmo režisierės su filmo herojais ir jų antromis pusėmis. „Facebook“ nuotr.

Švedijoje prasidedančiame 36-ajame tarptautiniame Geteborgo kino festivalyje šeštadienį, sausio 27 dieną, įvyko lietuvių režisierės Martos Dauliūtės filmo „Antra klasė“ tarptautinė premjera.

Filmas atvirai ir iš arti atskleidžia emigrantų iš Lietuvos buitį, juokina ir graudina saviironija ir nuoširdumu, priverčia tapatintis su filmo herojais net tuos, kurie lyg ir nepriklauso „antrai klasei“. Tai kartu ir aktualus dokumentas apie socialinę klasę ir pagarbą, darbo ir žmogaus vertę, atveriantis galimybę pažvelgti į emigracijos problemą globalizacijos fone.

„Antra klasė“ yra pirmasis mūsų ilgametražis filmas. Jį kuriant mums buvo svarbus kertinis klausimas: ką reiškia vaizduoti kitą žmogų? Kokia mūsų pačių atsakomybė kuriant kito reprezentaciją? Ir kas esame „mes“?, – sako režisierė Marta Dauliūtė.

M. Dauliūtė gimė 1984 metais Šiauliuose. Prieš dešimtmetį išvyko į Švediją ir 2008 m. Geteborgo kino akademijoje įgijo kino režisūros bakalauro laipsnį. Šiuo metu dirba prodiusere ir režisiere, yra Švedijos nepriklausomų kino kūrėjų asociacijos valdybos pirmininkė.

Filmo „Antra klasė“ premjera Lietuvoje 2012 m. įvyko kino forumo „Scanorama“ metu.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė