Įstatymų nesilaikančiai, teismų sprendimų nevykdančiai seimūnei – Kunigaikščio Gedimino apdovanojimas (22)

Rita Tamašuniene – geba nušviesti kelią kitiems ir būti pavyzdžiu

Rita Tamašuniene – geba nušviesti kelią kitiems ir būti pavyzdžiu

Sausio 18 dieną Kernavės kultūrinio rezervato direkcijoje buvo iškilmingai įteikti  Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems Vilniaus regiono verslininkams ir visuomenininkams už jų nuopelnus 2012 m.

Širvintų rajono savivaldybės interneto tinklapyje rašoma, kad I laipsnio nominacija „Už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje“ buvo įteikta nacionalistinės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos seniūnei Seimo narei Ritai Tamašunienei, anksčiau ėjusiai Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas.

Tai pačiai R.Tamašunienei, kuri ant savo namo Vilniaus rajone, Maišiagaloje, yra pasikabinusi dvikalbę gatvės pavadinimo lentelę ir nepaisydama Lietuvos Respublikos teismų sprendimų nė negalvoja jos nukabinti.

Ciniška ar ne? Juk ši nominacija skiriama „žmonėms-švyturiams, kurie savo kūrybiškumu, darbštumu, veiklumu geba nušviesti kelią kitiems ir būti pavyzdžiu“.

„Jie darbuojasi srityse, kur tobulėjimas, tautinių vertybių puoselėjimas, mokymas, mokymasis, pagalba kitiems yra jų gyvenimo tikslas ir prasmė“, – rašoma Širvintų rajono savivaldybės pranešime.

Įdomu kokiu pavyzdžiu ir kam gali būti Seimo narė prisiekusi vykdyti įstatymus, taip pat ir teismų sprendimus, tačiau nevykdanti teismų sprendimo nuimti lentelės su dvigubais lietuviškai-lenkiškais gatvių pavadinimais?

Apie Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimą

Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimų steigėja – Vilniaus apskrities trišalė taryba ir jos partneriai – šiuos apdovanojimus organizuoja nuo 2003 m. Viena iš partnerių – Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų ir darbdavių konfederacija (VVDK).

Kasmet Kunigaikščio Gedimino apdovanojimai yra teikiami už didžiausią indelį ugdant žmogiškąjį kapitalą, ugdant visuomeninį (pilietiškumo) kapitalą, stiprinant finansinį-gamybinį kapitalą bei vystant socialinę infrastruktūrą Vilniaus regione.

Pretendentų anketas šiems apdovanojimams teikia aštuonios Vilniaus regiono savivaldybės (Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų bei Ukmergės), Vilniaus regiono profesinių sajungų bei darbdavių atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. Sėlis:

  Spjaudydamasi ir šnypšdama paėmė tą apdovanojimą, ir pakabino pas save tualete.

 2. tikras lietuvis:

  Jei ji nevykdo įstatymų, reikia jai kelti apkaltą?

 3. atviras pasityčiojimas:

  Va tokių laureatų iškėlimas ir kursto labiausiai tautinę nesantaiką.Niekada nepatikėsiu,kad laureatės tapatybė buvo žinoma tik Širvintų raj.savivaldybės biurokratams.O juk VSD būtų užtekę vienintelio skambučio,kad nutraukti šią nesąmonę.

 4. Kažin:

  Juk čia tiesioginė atsakomybė dėl tų apdovanojimų tenka jų įteikėjui, o ne gavėjai, tai kas čia per informacija, kad apie apdovanojimų skyrėją ar įteikėją nė murmur…
  Kažkaip tendencingai atrodanti informacija, kuri, akivaizdu, tik populiarina LLRA bei kelia Lietuvos neapykantą “savo lenkams”…
  Be to, tuo įžeidžiami ir lietuvių savigarbos jausmai dėl Karaliaus Gedimino vardo pažeminimo.

 5. ergo:

  Štai taip ir paaiškėja, kieno pusėje yra prezidentūra.

 6. Žaltys:

  Gerbiami mūsų Žemės gyventojai, negi Jūs iš tiesų tokie jautrūs įvairiausių medalikėlių ir gramatų skirstymui tarp tam tikro mūsų kontingento atstovų? Pagalvokit sveiku protu kas Jus labiau jaudina: mylimo žmogaus prisilietimas ar kažkokie metaliniai pakabukai? Negi Jūs dar nesupratote kad valdžios žmonių žaidžiami žaidimai tėra viso labo formalūs dalykai, jie nieko Jums nereiškia? Manęs asmeniškai visiškai nejaudintų, jei tai paminėtai moteriškei būtų užkabinę keturis medalius. Net visam tame kaime jei išdalintų visiems po medalį juk Jūsų asmeninis gyvenimas niekaip nepasikeistų? Atvirkščiai: mane sudomintų TAS žmogus kuriam NEDAVĖ medalio. Man atrodo kad šiais laikais jau reik keisti savo požiūrį į įvairius klimato bei politikos pokyčius. Kas benutiktų Akmenės miške ar Punsko turguje reik stengtis neprarasti savitvardos ir nesusinervinti. Svarbiausia yr pastebėti savo mylimo Žmogaus savijautą, pasidomėti ko jam trūksta: gal dantukas skauda, gal kaimynų vaikas tyčiojasi. Asmeniškai pats esu gavęs krūvą įvairiausio pavidalo apdovanojimų, bet guli jie kažkur palovy dėžėje, ten kur ir lemta jiems gulėti. Esu pastebėjęs, kad kai tik gaudavau kokį kilmingais autografais papuoštą gramotą mano draugai kažkaip susierzindavo, santykiai atšaldavo, tapdavau KAŽKOKIU NEPATIKIMU. Todėl labiausiai Aš džiaugiuosi gerais santykiais su mylimais žmonėmis, ir Jums to linkiu. Ramybė Jums.

  • As:

   Tai tokie tie ir jusu draugai, jei pavydi jusu pasiekimu… Yra skirtumas , kai toki medali gauna, kaip rase, ,,zmogus-svyturys”, is kurio gali mokytis ir tokia moterele,kaip si, kuri net istatymus pamynusi ir jai nusispjauti, ka kiti galvoja? Gal jums medaliai-nieko verti, o kitam, ir taip varganame jo gyvenime, galbut suteiks dziaugsmo? Visose valstybese yra apdovanojami iskilus zmones… O meile artimam jausti turime kiekvienas, nesvarbu, kas tu- zinomas zmogus ar paprastas bedzius.

 7. Grasilda:

  Būkit malonūs, paaiškinkit, kieno tai apdovanojimas. Iš teksto nesuprasi. Tiesą sakant, ir straipsnis turėjo būti ne apie apdovanotąją, o apie apdovanotojus: jei neklystu, tai rajono apdovanojimai, tai klerkai turėtų paaiškinti, kodėl taip pasirinko. Dabar straipsnis niekinis, dar blogiau – kurstantis.

 8. Jonas:

  Įdomu, kas priima sprendimus apdovanoti nusikaltėlius?

 9. savas:

  Kaip ir mūsų žemelėj,auga ne tik rūtos,bet ir piktžolės,……….,gal ir gerai, žinom kas yra kas.

 10. Pagalvojimas:

  Bet kokiu atveju, darsyk pasitvirtina, kad žuvis pūva nuo galvos.

 11. Giedrius:

  Apie save…
  Kur “Sąjūdžio” klaidos
  po pergalės prieš Nobelio taikos premijos lauretao kariauną 1991 m.
  Dinamito išradėjo atgaila (premiją pavergėjų “vadui” skyrus) taikos
  komiteto Norvegijoje asmenyje taikytina ir Ritai (į Tamašūnų giminę ištekėjusiai)
  – gal ji skausmingai užslėpta lietuvė, suklaidinta Žemaičių nusigyvenusio bajoro
  garbintojų, nuo 1919 m. visais (įmanomai ir ne) būdais Lenkiją prašytose
  1793 m. ribose išlaikiusio (ir dar “žemaitiško kraujo intencija” išplėtusio).
  Klaidas, šitas:
  pavadinimų ir “nominacijų pakabinimų” galima ištaisyti.
  O kaip su ribomis… Po 1990 kovo 11-osios, žlugus
  “Helsinkio susitarimų” neliečiamumui? 🙂
  Nušviesime (užpakaliniais saugos žibintais, kad kiti “neatsitrenktų”)
  pobolševikinio teroro laikmečių atstatomaisiais darbais – su lenta,
  ir švyturiais ant lentos. Jei žmogus gabus, sklaido energiją,
  – tai ir įdarbint, sudrausminus, Lietuvai.. būkim pajėgūs.
  KUR?

 12. Marta:

  aš irgi čia nieko nesupratau – kas ir už ką apdovanojo. Žinau tik kad Širvintai ir Kernavė tvarkosi puikiai. Malonu į šiuos miestelius užsukti.

 13. Marta:

  tačiau dėl Dukštų, Sudervės ir Maišiagalos(?) reiktų susirūpinti. Ten vykdoma didžiulė lietuvių, ukrainiečių ir baltarusių diskriminacija, tęsiama prievartinė polonizacija per mokyklas, bažnyčią ir savivaldybę.

 14. Marta:

  šiaip tai pasaulis švenčia 1863 metų sukilimo jubiliejų. Švenčia Lenkai, ukrainiečiai, baltarusai – visi kas dalyvavo tame sukilime už savo tapatybės išsaugojimą. O lietuviai, su ALKU priešakyje, greičiausiai statys paminklą Muravjovui, toje vietoje, kur Leninas stovėjo:)
  vakar mes repetavome dar vieną 150 metų uždrautą 1831 sukilimo dainą, kuri netyčia buvo atrasta kartu su sukilimo dokumentais stikliniam indely, paslėptam šiaudiniam stoge p. Poškaus ūky, Pumpurų km. Mažeikių apskrity. Šie dokumentai su karine daina/himnu prie Smetonos buvo patekę į Mažeikių muziejų, o o iš jo į tokį laikraštį Senovė. Dedikuoju šią dainą mūsų išmintingam ir linksmam žemaičiui – Raimiui iš Plungės.

  Kopijuoju paraidžiui:

  Giesmi Žamaicziu Telsziu Pawieto Walno 1831 m.

  Dabar lenkay neprapule – kol žemaiytiay givi!
  Kad wisi pri ginkla pule – tad ir bus sciesliwi:

  Lekay, Lejtuway, Žemaytiay draugibio,
  Kaip visada buwom, tayp busem wyinibio!

  Ar maž pralijom aszaru, kad kožnam rudeni
  Rekrutams ukazay cara –liep iimt pasutini

  Woyka motinay, o seserey broli,
  Nebe mums jau poniawosi prakeyktas maskoli!

  Kaktas musu nebus skustas — nei žwangins gelžyniay,
  O Sibiras wisad pustas — nebgražos minijay!

  Wisi wira eikiam nawale numesti,
  Neprieteli musu pakarop davesti.

  Gana wieros papeikima, gana jau kenteti,
  O del puzku atlijima — warpus nuimkieti.

  Jau ir Diewas Danguy — to Diewa teysibe,
  dous Lenkams, Lietuwams — žemaytiams wyinibie,

  Trisdeszimtis sekmy meta — kayp cara cze walda,
  Kamy ir paszinawota, kamy Dievay — malda?

  Iims wisus padwadas, nubiauros tau buta,
  Yr mergaytiems yr moterims siulodami knuta…

  Jug žemaytis kožnas turi titnaga striebeli,
  Ing wayska iims yr tawi — tinkamas žyrgieli.

  Wonyki tau saka: — toukart gausi muni,
  Kad yszginsi isz Žemaycziu neprieteli szuni.

  Eikim wysi iimt Palanga,
  O laiyvais nuplauksma

  Stalieziop su sawa Dango
  Yr Cara sugausma.

  Tad sugriži namon križius pastatysma
  Yr iszginima metus ant ju paraszisma.

  • Sėlis:

   Už ką mes turime švęsti to 1863 m. jubiliejų? Juk po jo įvyko lietuvių spaudos lotyniškais rašmenimis draudimas, masiškas lietuvybės persekiojimas, ir viso to pasekmė – nutautėję Vilniaus, Lydos, Gardino kraštai.

 15. p.s.:

  Keletas pastebėjimų: Lenkai Seime geriau sutaria ir koalicijas paprastai sudaro su komunistais ir jų palikuonimis. Bet dvikalbes gatvių lenteles masiškai pradeda kabinėti ir per visur kiša lenkų raides į lietuvių kalbą tada, kada valdžioje konservatoriai.

 16. Antanas:

  Manau, kad viskas daroma pagal sąmokslo teoriją. Kultūros viceministru išrenkamas lenkas. Seimo NSGK pirmininko pavaduotoju lenkas. Tie patys lenkai galimai palaimino ir kultūros renginį, kai į Lenkų kultūros namus Vilniuje iš kaimyninės šalies atvyko grupės „Karat Napalm Grupa“, „Zjednoczony Ursynów“ bei „Irydion“. Jas atlydėjo apie 140 nacionalistinėms Lenkijos organizacijoms priklausančių jaunuolių, kurie nuo scenos žarstė nacionalistinius tekstus.
  Norisi atkreipti skaitytojų dėmes, ar daug lietuvių Lenkijoje dirba viceministrais ir Seime Nacionalinio Saugumo ir Gynybos komitete?

 17. jo:

  Būtų gerai, kad alkas.lt atliktų tokį žurnalistinį tyrimą: kas tai per apdovanojimas, t.y. kam jis dar buvo teikiamas anksčiau, kas to apdovanojimo steigėjai, kokiu pagrindu jie savinasi kunigaikščio Gedimino vardą, konkrečiai išvardytų su pavardėmis ir pareigomis struktūrą ir asmenis, kurie teikia šį apdovanojimą, kurie asmenys jos kandidatūrą pasiūlė ir kurie nusprendė ją apdovanoti. Reikėtų paimti interviu iš tų asmenų, tegul paaiškina kuo jie grindžia savo sprendimą. Reikia kelti į viešumą šituos “Lietuvos valdovus” (tegul ir rajoninio lygio), parodyti jų mąstymą.

 18. Kažin:

  Norėčiau prie to kas Antano pasakyta dar pridėti atkreipdamas dėmesį į Sikorskio, Komorovskio pareiškimus, šeimininkų tonu viešai pasakytus dar buvus metams ar daugiau iki rinkimų, kad po Seimo rinkimų Lietuvos valdžia taps palanki Lenkijai ir visi Lenkijos reiklavimai bus išspręsti.
  Tai, kaip tada yra su tais rinkimais, jeigu jų rezultatai Lenkijai gali būti žinomi gerokai iš anksto. O gal tokiu būdu jų rezultatatai užsakomi Lietuvos politinėms jėgoms, kaip kadaise darė Maskva.
  Beje, rinkimų prasme įdomus ir toks pačios Lenkijos paskutinių rinkimų faktas, kai nuomonės apklausos Lenkijoje ilgą laiką rodė, kad rinkimuose dalyvaus apie 65 % rinkėjų, tačiau Lenkijos valdžia likus iki rinkimų kelioms dienoms paskelbė, kad juose dalyvaus mažiau negu pusė rinkėjų. Taip ir buvo – pagal skeltus rezultats dalyvavo šiek tiek daugiau negu 49 % rinkųjų. Keisti sutapimai dedasi kaiminystėje ir Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė