NDJ kviečia į konferencija „Kaip sustabdyti masinę emigraciją?“ (tiesioginė transliacija) (46)

Sausio 25 d., 16 val. Vilniuje, Mokslų Akademijos didžiojoje salėje Nepartinis demokratinis judėjimas (NDJ) rengia konferenciją – svarstymus „Kaip sustabdyti masinę emigraciją?“.

Konferencijoje ketinama aptarti šiuos klausimus:

1. Ar visi esame supratę esamos padėties rimtumą?
2. Ar visi jau esame pasirengę prisidėti prie šio klausimo sprendimo?
3. Ar visi esame pasiryžę šiuo klausimu pereiti nuo tarpusavio kovos prie draugiškos kalbos ir neatidėliotino sutartinių veiksmų numatymo?
4. Kaip į šį vyksmą turėtų įsitraukti visuomeninės organizacijos?
5. Koks vaidmuo čia galėtų būti skirtas emigrantams ir jų organizacijoms?
6. Ar kas nors jau yra numatęs pagrindinių veiksmų strategiją ir jų derinimo būdus?

Svarstymuose (dispute) mielai sutiko dalyvauti partijų vedliai ir pagrindiniai ideologai: Vytenis Povilas Andriukaitis, Rimantas Dagys, Naglis Puteikis, Ramūnas Karbauskis, Kęstas Komskis, Arvydas Akstinavičius.

Taip pat žada dalyvauti ir geriausi Lietuvos ekspertai: Petras Adlys, Audra Sipavičienė, Anatanas Kulakauskas, Povilas Urbšys, Dainius Paukštė.

„Trečia svarstymų dalyvių grupe prašytume būti susirinkusiųjų žmonių auditoriją. Remiantis pirmumo principu kiekvienu klausimu savo nuomonę bei pastabas galės pareikšti penki jos atstovai. Kviečiame visus atsakomybės jausmo nepraradusius piliečius į viešus svarstymus šiuo dabar pačiu svarbiausiu mūsų šaliai klausimu“, – sakė Lietuvos kultūros kongreso ir NDJ tarybos pirmininkas Krescencijus Stoškus.

Tiesioginę konferencijos transliaciją nuo 16 val. bus galima matyti internetu ČIA.

kaip-sustabdyti-emigracija

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

46 komentarai

 1. nijolė:

  KOMSKIS – pagrindinis IDEOLOGAS? Tada aš Romos popiežius ir emigruoju jau vakar. Siaubas kažkoks.

 2. kandidatas Andrius Kasparavičius:

  Gerbiamieji, sveikinu ir džiaugiuosi tokiu aktyviu ir prasmingu darbu. Ankstesnioje jūsų konferencijoje pabrėžiau patyčių žalos dydį ir pavojų Lietuvai. Lietuva išlieka labiausiai besižudanti šalis Pasaulyje jau kone 20 metų. Mano džiaugsmui pasirodė patyčių tema labai taiklus ir labai laiku straipsnis, į kurį kviečiu atkreipti dėmesi prieš konferenciją. “M.Širvinskas. Užkalnis, Račas, Ramanauskas ir kiti – ar dar ilgai toleruosime patyčias internete?”

  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/msirvinskas-uzkalnis-racas-ramanauskas-ir-kiti-ar-dar-ilgai-toleruosime-patycias-internete.d?id=60462647

  Pridedu nuorodą į gerb. Krescencijaus Stoškaus kalbos vaizdo įrašą, kuris darytas Kaune vykusioje konferencijoje, 2012 rugsėjo 28 d. :
  http://www.youtube.com/watch?v=hGZZt02UvBc

  Taip pat pridedu nuorodą į mano pranešimą toje pačioje konferencijoje, kuriame pabrėžiu tris pagrindinius emigracijos stabdymo būdus: 1. Masinis darbo vietų kūrimas remiantis proveržio šalimis Singapūru, Airija, Islandija.; 2. Masinė programa psichologinei aplinkai gerinti(teko tiesiogiai iš pirmaujančio psichiatro išgirsti kad jokių rimtų programų Lietuvoje nėra atliekama). 3. Šalies civilizacijos-i nfrastruktūros masinis gerinimas – transportas, būstas, demokratijos-po litikos įrankiai, ir pan. Tam reikėtų naudoti pažangias ir našiausias IT priemones, atvirų ir išmanių technologijų principus įvairiose srityse.
  http://www.youtube.com/watch?v=NaCdoJYc2Fs

  Mintimis dalyvausiu kartu konferencijoje!

  nuoširdžiausiai emigrantas visuomenininkas ,
  Andrius Kasparavičius, Londonas

 3. Dėl K. Komskio. Jį buvo delegavo pati partija. Paskui persigalvota. Dabar jo vietoje pasiūlytas J. Imbrasas.
  K. Stoškus

 4. Lamatas:

  manau ,kol nepasikeis požiūris į žemesnio pragyvenimo lygio gyventojus ,tol vargu ar būs svarių ,teigiamų pakitimų.Dabar gaunasi taip ,kad dirbantis paprastą samdomą darbą žmogus ( ne visi gi gali būti verslo genijais),negali jaustis pilnaverčiu .O ji supanti aplinka reikalauja iš jo pagal daug aukštesio pragyvenimo lygio reikalavimus.Toks žmogus,,jau nuo pat gimimo ,jaučia dvasinį diskonfortą .Visuomenė ,per žiniasklaidą ,mokyklas ,valstybines istaigas ir t.t. paprasčiausiai varo tokį žmogų iš Lietuvos.

 5. Donatas:

  Diskusija trumpa, kuomet tokie diskutatoriai kaip K.K nustos vogti tai niekas ir neimigruos.

 6. Amelija:

  Kas nustatė, kad “geriausi Lietuvos ekspertai: Petras Adlys, Audra Sipavičienė, Anatanas Kulakauskas, Povilas Urbšys, Dainius Paukštė”?

 7. Kažin:

  To šnekėjimo žiniasklaidoje dėl Tautos išsivaikščiojimo kiek nori – per akis.
  Tai čia, kaip suprantu, dar bus vienas paplepėjimas ta tema, užuot ėmusis konkrečių autoritengų, kompetatingų ūkinių sprendimų dėl problemos šalinimo.
  Imkimės pirmiausiai politinio šalies valdymo pertvrkymo, ypač svarbu pirmiausia sutvarkyti rinkimų sistemą. Taigi, reikia pasiūlyti žmonėms, kurie išmano teisę ir politiką parengti kelis rinkimų įstatymų projektus ir paskirti konferenciją šiems projektams pristatyti, po to juos patobulinti ir atlikti viešą vieno dviejų projektų pristatymą visuomenei. Tada reikalauti Seimą jį priimti ir t.t. Tas pats darytina ir su teismų ir teisėsaugos sistemų pertvarkymu.
  Dabar gi vėl imama kažkaip vaikiškai žaisti. Pasiplepėjimams Lietuva jau neturi laiko. Dvidešimt metų praleidusi niekais – pati nieko lietuviško nekurdama, o tik pamėgdžiodama Vakarus…

 8. Gerbiamieji, o kaip jūs sustabdysite emigraciją? Žodžiais jau niekas netiki. Jauni žmonės negauna jokio darbo. Į paprasčiausią darbo vietą susirenka apie 50 norinčių dirbti. Tie tariami “darbdaviai” visaip išsityčioja savo kvailais klausinėjimais, vieno pokalbio neužtenka, po mėnesio būna antras ir trečias pokalbis, kol pasako, kad jau nereikia. Ir taip ieškantysis beldžiasi į kitą įstaigą ar įmonę, kol galiausi susikrauna lagaminą ir išvyksta kur akys veda…Sovietmety nors šį tą lėmė diplomas, dabar visiška savivalė ir jei neturi įtakingų “dėdžių” – ieškok neieškojęs. Sueisite, pakalbėsite, padejuosite, o viskas tekės sena vaga.

 9. Valdas:

  Reikia kultūringai išprašyti iš seimo 23 metus veikusias nusikalstamas Lietuvą naikinančias partines gaujas.
  Svarstykim kaip tai padaryti.

 10. kur transliacija??:

  Kodel nerodo zadetos transliacijos?? kas per netvarka??

 11. Auksė:

  Yra tik VIENAS būdas sustabdyti emigraciją – padaryti, kad Lietuvoje užtektų darbo ir kad už jį būtų mokamas žmoniškas atlyginimas. Viskas. Daugiau nereikia nieko, nes visa kita susitvarkys palaipsniui savaime. NEATIMKITE LR pilietybės – tik tiek reikia emigrantams, o kitokių “ryšių” jiems nereikia, nes viską gali pasiimti patys, be LR pagalbos.

  • jo:

   Labai bjauriuosi šita demagogija: “neatimkite pilietybės”. Lyg kas nors atiminėtų. Ar tikrai nesuprantate kas yra pilietybė, kada ir kaip ji gaunama arba kada jos netenkama? Ar šiaip įjungiate durnių ir kliedite nesąmones? Taigi, jeigu pats emigrantas savo laisva valia nepasirenka kitos šalies pilietybės, tai jis nors visą amžių gyvendamas svetur išlieka Lietuvos piliečiu ir niekas jam pilietybės neatiminėja. Ar tai neaišku?

 12. Mindaugas:

  Patriotizmo trūkumas-štai kur pagrindinė lietuvių emigracijos priežastis.Kodė nevyksta kitų tautų masinė emigraciaja,kur materialinės gyvenimo sąlygos yra gerokai blogesnės nei Lietuvoje? Esame verksnių tauta,kuriai didžiausia gyvenimo vertybė-tik puikus materialinis gyvenimas.Nenuostabu,kad į Seimą renkame politinias partijas,netgi neturinčias jokios ideologijos,jokios pasaulėžiūros.

  • Sėlis:

   Teisingai, būtina skiepyti patriotizmą.

  • Naujas:

   Visiškai jums pritariu. Milžiniškos emigracijos svarbiausia priežastis – lietuvių tautinės savimonės silpnumas. Tie, kurie išeitį mato darbo vietų kūrime, neįžvelgia esmės. Bandžiau šio portalo rėmuose diskutuoti su tautininkais, bet atrodo jie to nesupranta. Vienas garbus tautininkas mano, kad visas Lietuvos problemas išspręs Rusijos sugriovimas (ar sugriuvimas, kuris anot jo įvyks netrukus), o kitas garbus publistas tautininkas mato tik politinės – ekonominės sistemos netobulumus. Aš ne kartą rašiau jau šiame portale, kad dabar pats reikalingiausias, svarbiausias dalykas lietuvių tautai išgelbėti – pasiūoyti dar lietuviaus save laikantiems naują viziją, idėją, kuri galėtų uždegti jų širdis ir protus, idėją, ar viziją, dęl kurios būtų verta aukotis. Tam reiktų sutelkti įvairių sričių mokslininkų kolektyvą. Ta idęja galėtų pasirodyti naujos Lietuvos istorijos ar panašiu pavidalu. Deja tautininkų lyderiai to nesuvokia. Jie ir toliau pasiruošę žaisti politinius žaidimėlius ar “griauti Rusiją. O tuo tarpu tokie Savukynai sėkmingai plaus lietuviams smegenis.

 13. Bravo Audra Sipavičienė:

  Labai geras pranešimas, labai labai ačiū poniai Audrai Sipavičienei.

 14. Niekas nuo šių kalbų nesikei. Šie garbingi žmonės nesukurs nei darbo vietų ir nesustabdys emigracijos. Padėtis be išeities.

 15. Bravo Audra Sipavičienė:

  Nu kaa.. vienintelė Audra profesionaliai pasirodė, visi kiti nu atsiprašau, nei vienam ant scenos neturėtų būti leista eiti.

 16. suomis:

  Fignia. Visa diskusija buvo pilstymas iš tuščio į kiaurą. Vienas Karbauskis kažką reikšmingo pasakė. Visi kiti pilstė iš tuščio į kiaurą. Nusivyliau Stoškumi. NDJ iš vis yra nesusipratimas. Išsiformuotų ir įsijungtų į ULL būtų daugiau naudos. NDJ nustebino tuo, kad yra intelektualiai silpnas.

 17. Galindas:

  Kas kaltas, kad į vieną vietą apygardoje kandidatuoja 19 partijų atstovų? Aišku kaltas Seimas ir tradicinės- sisteminės partijos, o turėtų būti pakeistas partijų įstatymas, tarkime registruojama partija jei turi 3000-5000 narių ir t.t. Tada pradės kurtis ne vienadienės, be ideologijos ir vertybių partijos. Nesusiskaldys lietuvių balsai tarp 19 kandidatų, o bus panašiai, kaip dabar pseudolenkų ir rusų LLRA, už kurią balsuojama vieningai ir ši partija jau valdo Vilnių, o dabar ir priartėjo valdyti Lietuvą.
  Dabartinė valdžia jau padarė pirmą žingsnį į min. algos didinimą, tačiau dar reikia neapmokestinamą dalį padidinti arba kas gauna min. algą visiškai nedaug mokėtų arba nemokėtų GPM ir mažesnį mokestį SODRAI.
  Padidinti kapitalo- pelno mokestį, nes 15 proc. yra per mažas. Juk dabar sumokėk savo artimiesiems didelius atlyginimus ir apmokestinamo pelno neliks, o jei ir liks tai 15 proc. yra mažiau nei mokant minimalų atlyginimą (nuo kurio mokesčiai didesni nei nuo pelno), todėl min. algos nenori kapitalistai didinti. O kai nuo min. algos nebus mokamas GPM ir didelis mokestis SODRAI, tada kapitalistai su noru visiems mokės min. algą 1000 Lt ir daugiau. Paprasti žmonės įgaus orumo ir pakankamą pragyvenimą. Manau naujoji valdžia panašiu keliu ir eis.
  Todėl visos konferencijos bei TV ir radijas turi šviesti žmones ekonomikos ir socialinių dalykų, o ne verkšlenti, dejuoti ir bjauradstį skleisti. Ugdyti patriotus ir aktyvius piliečius, ypač taip reikia dirbti visuomeniniam kanalui LRT.

 18. Valdas:

  Graudu buvo stebėti svarstymus „Kaip sustabdyti masinę emigraciją?“.
  Tačiau labiausiai liūdina tai, kad garbaus amžiaus vedantysis Krescencijus Stoškus lankstėsi prieš Lietuvą naikinančių partinių gaujų ideologus Vytenį Povilą Andriukaitį, Arvydą Akstinavičių.

  Svarstymuose buvo pasakyta keletas gerų minčių, tačiau pagrindinis klausimas liko neatsakytas.

 19. suomis:

  Žmonės išsivaikšto dėl banaliai paprastos priežasties, – jų niekas nebevienija. Kitaip tariant, jie neturi bendrų reikalų. Ar gali juos kažkas vienyti, kai jie yra dirbtinai atomizuojami ir jiems pastoviai kalama į galvas “soldiers of fortune” (sėkmės kareivio) ideologija, kuria išpažįsta įvairaus plauko liberastai. Susidaro paradoksali situacija, kai liberaliai nusiteikę asmenys (Kuolys), siekiantys išlaisvinti – emancipuoti individą, pila vandenį ant vergvaldžių malūno.
  Kodėl pas estus viskas yra geriau? O todėl, kad jų visuomenė yra labiau konsoliduota ir nepraradusi savisaugos instinkto. Lietuviai deja yra smarkiai pagraužti liberastinio mėšlo.

  • Amelija:

   “Žmonės išsivaikšto dėl banaliai paprastos priežasties, – jų niekas nebevienija. Kitaip tariant, jie neturi bendrų reikalų”, – tikra tiesa. Kaimuose besikuriančios vadinamosios bendruomenės irgi retai kada turi realų tikslą – sutvarkyti vietovės infrastruktūrą, pagražinti aplinką, pagerinti buitį. Dažniausiai tai kelių bobelių klubas, norintis iš ES pinigų rengti vakarėlius ir už tai gauti atlyginimą. Spontaniškos bendrystės nėra ir jau nebus, nes žmonių tikslai pernelyg išsisluoksniavo. Prieš penkerius metus gimnaziją baigė anūkė, išleistuvių nebuvo: draugų grupelės, kurios bendravo besimokydamos, po kelis žmones šventė kas sau. Jokio ryšio neliko, nes visi pasirinko savo kelius: kas studijas ir karjerą, kas vištų pešimą Airijoje, o kai kas tiesiog “pranyko” iš akių. Tas pat ir studijų metais – būreliai po tris-penkis žmones. Dabar visuomenėje vienijamasi pagal interesus, ir tas procesas negrįžtamas. Antra vertus, kodėl aš turiu bendrauti su kaimynu ar kolega, jei mūsų požiūriai absoliučiai netapatūs? Jei turi kelis draugus, labai pakanka, nes yra šeima, pomėgiai, galiausiai – laikas sau pačiam.

   • Artūras Gotautas:

    Šiai dienai,mus visus Lietuvius,gyvenančius Lietuvoje vienija Lapkričio 1-ios diena..Visomis prasmėmis.Sverta,ieškota,skaičiuota vieningesnės dienos nerandama,apart Lapkričio 1-ios dienos..
    Visa Vienybė prasideda nuo pačio savęs,nuo Šeimos..Tvirtas tu,Tvirta Šeima,Tvirta Tauta,Tvirta Valstybė..
    Kad ir “Tautiška Giesmė” su ypatingu balsiniu užkilimu suvirpa “Vardan tos Lietuvos”,
    iškart nurimstama ir lyg prieš mirtį išleidžiami paskutiniai ištempti žodžiai “Vienybė težydi”,toks jausmas,kad ūpas/pakylėjimas numuštas ir “Vienybė nuvyto”..O tai nėra atsitiktinumas,tai yra tikra “numerologija” kuri veikia žmogų neigiamai,uždarant į ankštą vienumą…
    Tautoje privaloma yra ieškoti tiltų jungčių,nevaikščioti “aklatilčiais”,kurie yra beverčiai,nes neturi jungiamų krantinių,einant tiltu be jungties,anksčiau ar vėliau bus grįžimas atgalios ir vėl visa kelionė iš naujo,be jokių teigiamų pasiekimų…
    Tautos Vienybė yra ne vienodume,o įvairovėje su Vieningu Tikslu Lietuva 😉

    • Valdas:

     Artūrai,
     neliesk himno nes būsi nupūstas į sarmatijos pakraščius Azijoje.

     http://www.youtube.com/watch?v=Q9paoBRGKfI

     • Artūras Gotautas:

      Valdai,negi sunku žodį “himnas” pakeisti į Lietuvišką žodį..?
      Įdomu būtu pabuvot Azijos pakraščiuose,gal ten irgi rasčiau svetimoteriautojų,paleistuvių,komunistų/partinių,Šeimos išdavikų,melagių,apgavikų,išnaudotojų,uolių pasipinigautojų,”harė krišnų/vaišnaviečių”,ar šiaip statybininkų..??
      Valdai,gal žinai kokį paleistuvį,Darnios/Taurios Šeimos griovėją,Kelmės rajone..? Nes,kažkaip lyg ir Tautos Vedlys,pirma veda savu pavyzdžiu,paskui ir kitus to pamoko 😀

      “Norint, kad Tauta atsibustų, reikia, kad jai vadovautų jau Atsibudę…
      Miegantys negali pažadinti miegančių.Mes gyvename sapne,kur sapnuojame,kad gyvename…”
      Jungties Tiltas – Til – Tas su Tau – Tos Pa – Matais 😉

      • Valdas:

       Kai minties nesuvoki, kabinėjiesi prie žodžių.
       Pasižiūrėk į savo rašliavą.
       Kelintus metus pirmoje klasėje mokaisi rašyti? : )
       Sėsk ant savo triratuko ir mink pedalus prie sarmatų imperijos smėliadėžės. : )

       • Artūras Gotautas:

        Skaityti linksmai 🙂
        Nereikia verkšlenti..
        Ką padarysi Valdai,kad niekas muzikanto nepakvietė į gretas mūsų,nors greitu laiku reikės muzikantų,artistų,”objektyvų pozuotojų”.Gal tada ir pakvies kas pagroti armonika,kad ir storais/riebiais pirštais (ne muzikanto),bet vis šis tas į skambesio garsą panašaus 😀
        Gal žinai Kelmės rajone kokį gerą Tautos Vedlį paleistuvį,kuris Tautą paleistuvystės amato pamokytų?
        Nes kažkaip savas kiemas nesutvarkytas,o kitus vis smalsu pažiūrėti/paliežuvauti,o dar ir Garbingai Pavadovauti,tik viena vieta,pas kažką iš kiaušinių į kiaušinienę pavirtus nuo seno,nuo seno 😀 😀
        “Norint,kad Tauta atsibustų,reikia,kad jai vadovautų jau Atsibudę..”

   • suomis:

    Kaip ir sakiau, lietuviai yra šlėktų tauta, tiksliau sušlėktėjusių karalių tauta ir vadovaujasi nuostata: – mano namas kraštinis ir man niekas neidomu. Ponia Amelija yra puikiausias tokių pasipūtėlių pavyzdys. 🙂 Tik ponia Amelija nesuvokia, kad jos interesai galų gale lieka prie suskilusios geldos ir niekam nebeidomu ar ji turi ką pavalgyti, ar jos bute šilta, ar kelias iki jos nemų nuvalytas, ar pro jos stogą nelaša vanduo…. Matomai ponia Amelija galvoja, kad ji susimokės už paslaugas ir jai iki lemputės kaip kaimynas gyvena, bet pinigai turi vieną savybę – jie baigiasi ir juos pastoviai reikia papildyti…….;) Vis tik, kai pagalvoji, lietuvius vertėtų išvežti į šiaurę, kad jie protelio įgautų… O tai dabar karalius (mužikas), gatavas paskutines kelnes kaimynui numauti…o paskui kitas karalius (mužikas) šitam karaliui (mužikui) mauna kelnes. O kaimyas iš už tvoros juokiasi, kaip šie glušiai viens kitam kelnes numovinėja. 😀 Bet dar juokingiau, kai šie du durniai pradeda verkti, koks jų gyvenimas yra apgailėtinas…
    Lietuviams neprošal būtų daugiau savigarbos ir mažiau pasiputimo. Bet ko norėti iš vergų. Gal jų vaikai ar anukai išsilaisvins iš savo kiauto, aišku jeigu iki to laiko neišsprogs…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė