A.Butkevičius eurą Lietuvai žada 2015 metais (7)

Š.Mažeikos nuotr. (DELFI)

Š.Mažeikos nuotr. (DELFI)

Šiandien, sausio 25 dieną,  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius apsilankė Lietuvos banke, kur su banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku aptarė šios įstaigos veiklą bei galimybę 2015 metais įsivesti eurą.

„Sieksime įgyvendinti labai ambicingą planą – 2015 metais įsivesti eurą “, – po susitikimo teigė premjeras.

Pasak Ministro Pirmininko, siekiant šio tikslo ketinama atnaujinti Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje koordinavimo komisijos veiklą ir sušaukti Komisijos pasitarimą. Jai vadovaus premjeras A. Butkevičius.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas, kalbėdamas apie Mastrichto kriterijus, teigė, kad yra du svarbiausi faktoriai – tai biudžeto deficitas (fiskalinė drausmė) ir infliacija.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nevertina Lietuvos galimybių įvykdyti premjero užmojus ir įsivesti eurą 2015 m.

„Nekomentuojant konkrečių pasisakymų, norėčiau konstatuoti, kad pasiruošimo procesas euro įvedimui yra labai sudėtingas. Jis užtrunka mažiausiai dvejus,dvejus su puse metų. Ir būtina, kad visos atitinkamos struktūros, visos valdžios struktūros – parlamento, prezidento, banko ir t.t. būtų koordinuotai sutartos ir priimtas veiksmų planas. Kol kas nei plano, nei laiko negirdžiu ir nematau.“ – žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė