Karjeros sieks mokyti jau mokyklos suole (0)

Paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera“ | smm.lt nuotr.

Paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera“ | smm.lt nuotr.

Vasario 7-9 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks paroda „Mokymasis, studijos, karjera“. Joje dalyvaus 190 mokymo įstaigų: visos Lietuvos aukštosios mokyklos, profesinio rengimo ir verslo mokyklos, profesinio rengimo centrai, daugiau kaip 40 mokymo įstaigų iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Danijos., Prancūzijos, Šveicarijos, JAV.

Nuo šiol mokyklose bus galima išmokti naujos disciplinos – savo karjeros planavimo, o kas tai yra, parodoje „Mokymasis, studijos, karjera“ padės suprasti kvalifikuoti karjeros konsultantai ir šios iniciatyvos vykdytojai bei koordinatoriai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, įgyvendinantis specialų projektą.

Projektas, kurio tikslas – dar mokyklos suole išmokyti planuoti ir siekti savo karjeros, mokyklose pradėtas įgyvendinti pernai. Šiuo metu į šį projektą yra įsijungę daugiau kaip 500 Lietuvos mokyklų, kuriose apie karjeros planavimą kalbama būreliuose, seminaruose ar pamokose. Šio projekto įgyvendinimui bus parengta apie 2000 specialistų.

Pasak šio projekto vadovės Jurgos Tuleikienės, karjeros ugdymo sistema mokyklose kuriama tam, kad padėtų mokiniams išsiaiškinti, ko jie nori ir ką gali. „Padedami specialistų, mokiniai mažiau blaškysis ir priims tikslingesnius sprendimus. Svarbu, kad jie galės daugiau sužinoti ne tik apie studijų ir darbo galimybes, bet išmoks geriau pažinti save, savo norus, išsiaiškins kaip juos galima įgyvendinti ir kokių kompetencijų tam reikia“, – sako J. Tuleikienė.

Parodoje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras rengs paskaitas, konsultacijas, organizuos specialią foto studiją, kvies pasiklausyti oratorių ir patiems įsilieti į intriguojančias diskusijas specialiose vietose „Ieškok bačkos“.

Karjeros konsultantai paskaitose aptars savybes, kurios reikalingiausios versle ar kitose srityse, dalinsis asmenine patirtimi ir praktiniais patarimais, supažindins su japoniško koučingo metodu. Individualiose konsultacijose mokiniai galės išsiaiškinti, ar turi verslininkui, menininkui ar kitos srities specialistui būtinų savybių – kūrybingumo, lankstumo, ar moka greitai orientuotis ir spręsti.

Mobilioje foto studijoje lankytojai galės nusifotografuoti su įvairias žinutes skelbiančiais plakatais: „Nežinau kur stoti…padėkite“, „Jauna, perspektyvi moksleivė ieško rimto universiteto“, „Mama, esu Vilniuje, šiandien negrįšiu“, „Valio, apsisprendžiau ką veiksiu, paplokite man“ ir t.t. Nuotrauką su plakatu iš karto bus galima įkelti į socialinius tinklus ir ten ieškoti bendraminčių, galvojančių taip pat.

Daugiau informacijos apie parodą „Mokymasis, studijos, karjera“ rasite čia.

Parodos darbo valandos:

Vasario 7 d., ketvirtadienis    10 – 17 val.
Vasario 8 d., penktadienis    10 – 17 val.
Vasario 9 d., šeštadienis      10 – 16 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė